• петок, 19 јули 2024
ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

ЕП 2024: Португалија со пресврт до победа против Чешка

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Репрезентацијата на Португалија направи пресврт и забележа крајно драм...

Ципрас и Заев уште еднаш ја истакнаа потребата да се почитува Договорот од Преспа и ја повикаа ЕУ да ги одржи ветувањата

Ципрас и Заев уште еднаш ја истакнаа потребата да се почитува Договорот од Преспа и ја повикаа ЕУ да ги одржи ветувањата

Атина, 18 јуни 2024 (МИА) –  Двете страни да покажат лидерство во однос на Договорот од Преспа,...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

19 јуни 2024 Скопје - Kомеморативна седница по повод смртта на Стојан Андов...

Сочувство од Гаши по повод смртта на првиот претседател на Собранието, Стојан Андов

Сочувство од Гаши по повод смртта на првиот претседател на Собранието, Стојан Андов

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) – Претседателот на Собранието Африм Гаши по повод смртта на Стојан Андов...

MИА Најави - свет

MИА Најави - свет

19 јуни 2024  Ханој - Рускиот претседател Владимир Путин во посета на...

Сиљановска Давкова: На половина пат сме до успешна трансформација на високото образование, потребен е дијалог меѓу науката, политиката и општеството

Сиљановска Давкова: На половина пат сме до успешна трансформација на високото образование, потребен е дијалог меѓу науката, политиката и општеството

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - За да го спречиме одливот на мозоци, како...

Илјадници војници на НАТО на воени вежби на северот на Европа

Илјадници војници на НАТО на воени вежби на северот на Европа

Варшава, 18 јуни 2024 (МИА) - Околу 9.000 војници од 20 земји на НАТО учествуваат во воени вежби ово...

Сиљановска Давкова:  ФЕИТ има сериозен придонес во осовременувањето на наставно-образовниот процес и во создавањето технолошки лидери

Сиљановска Давкова: ФЕИТ има сериозен придонес во осовременувањето на наставно-образовниот процес и во создавањето технолошки лидери

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - ФЕИТ со севкупната работа, проекти, истраж...

Македонската платформа против сиромаштија награди седум новинари со „Гласник на невидливите“

Македонската платформа против сиромаштија награди седум новинари со „Гласник на невидливите“

Скопје, 19 јуни 2024 (МИА) - Седум новинари и новинарки се добитници на овогодинешната награда „Глас...

Мицкоски: Новата влада не може да интервенира во цената на струјата, но ќе ја поевтиниме од 1 јануари ако се покачи согласно одлуката на техничката влада

Мицкоски: Новата влада не може да интервенира во цената на струјата, но ќе ја поевтиниме од 1 јануари ако се покачи согласно одлуката на техничката вл...

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Владата на ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати цената на струјата со тенденција да ј...

Путин пристигна во Северна Кореја

Путин пристигна во Северна Кореја

Пјонгјанг, 18 јуни 2024 (МИА) - Рускиот претседател Владимир Путин пристигна во посета на Северна Ко...

Владата донесе одлука за престанок на мандатот на градоначалникот на општината Сарај

Владата донесе одлука за престанок на мандатот на градоначалникот на општината Сарај

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - На предлог на Министерството за локална самоуправа, Владата на денешнат...

Владата со препораки до граѓаните и работодавачите по најавите за нов топлотен бран

Владата со препораки до граѓаните и работодавачите по најавите за нов топлотен бран

Скопје, 18 јуни 2024 (МИА) - Владата на Република Северна Македонија, на барање на Министерството за...

Роналдо веќе постави два рекорда на ЕП 2024

Роналдо веќе постави два рекорда на ЕП 2024

Лајпциг, 18 јуни 2024 (МИА) - Португалската суперѕвезда Кристијано Роналдо веќе ги собори своите прв...

Советот за безбедност на ОН вечерва ќе расправа за резултатите од мировниот самит во Швајцарија

Советот за безбедност на ОН вечерва ќе расправа за резултатите од мировниот самит во Швајцарија

Њујорк, 18 јуни 2024 (МИА) - Советот за безбедност на ОН вечерва ќе расправа за ситуацијата во Украи...

Image

Остани поврзан