• сабота, 22 јуни 2024
Панатинаикос ја освои Евролигата

Панатинаикос ја освои Евролигата

  Берлин, 26 мај 2024 (МИА) – Грчки Панатинаикос е нов кошаркарски европски првак, отка...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

27 мај 2024 Скопје - Прес-конференција на министерот за здравство Илир Деми...

Во Лион четири лица се повредени во напад со нож, уапсен е Мароканец

Во Лион четири лица се повредени во напад со нож, уапсен е Мароканец

Лион, 26 мај 2024 (МИА) - Четири лица се повредени денеска во напад со нож во метрото во Лион при шт...

АМСМ: На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата

АМСМ: На граничните премини нема подолги задржувања за влез и излез од државата

Скопје, 26 мај 2024 (МИА) - АМСМ информира дека на граничните премини од македонска страна, нема под...

Саудиска Арабија назначи амбасадор во Сирија по прекинот на односите пред 12 години

Саудиска Арабија назначи амбасадор во Сирија по прекинот на односите пред 12 години

Ријад, 26 мај 2024 (МИА) - Саудиска Арабија денеска го објави назначувањето на својот прв амбасадор...

Анкета на Детектор: Членството во НАТО ни ја зголеми безбедноста но не го забрза патот до ЕУ

Анкета на Детектор: Членството во НАТО ни ја зголеми безбедноста но не го забрза патот до ЕУ

Скопје, 26 мај 2024 (МИА) - Членството во НАТО е добра одлука. Тоа ни ја зголеми безбедноста но не д...

ПМФЛ: Вардар го зачува прволигашкиот статус

ПМФЛ: Вардар го зачува прволигашкиот статус

Струмица, 26 мај 2024 (МИА) – Фудбалерите на Вардар и следната сезона ќе играат во Првата македо...

Саутемптон се врати во Премиер лигата

Саутемптон се врати во Премиер лигата

  Лондон, 26 мај 2024 (МИА) – Саутемптон се врати во Премиер лигата, совладувајќи го по...

КФОР демантира дека учествувал во преговори за повлекување на Срби од Бањска

КФОР демантира дека учествувал во преговори за повлекување на Срби од Бањска

Приштина, 26 мај 2024 (МИА) - Кфор денеска ги демантираше тврдењата од неодамнешниот извештај на Меѓ...

Формула 1: Леклер конечно победи во Монте Карло

Формула 1: Леклер конечно победи во Монте Карло

  Монте Карло, 26 мај 2024 година (МИА) – Возачот на Ферари, Шарл Леклер победи на дене...

Односите меѓу Скопје и Атина и денеска во фокусот на неделните изданија на грчките весници

Односите меѓу Скопје и Атина и денеска во фокусот на неделните изданија на грчките весници

Атина, 26 мај 2024 (МИА) – „Писмото на Блинкен остана во фиока“; „Дипломатски маратон за прекршување...

Во тек реставрација на пештерската црква „Света Богородица“ на островот Мал Град, кај Пустец

Во тек реставрација на пештерската црква „Света Богородица“ на островот Мал Град, кај Пустец

Пустец, 26 мај 2024 (МИА) - Со европски пари се реставрира црквата „Света Богородица“ на островот Ма...

Поради силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар Ервејз“ на релација Доха-Даблин

Поради силни турбуленции повредени се 12 лица на лет на „Катар Ервејз“ на релација Доха-Даблин

Брисел, 26 мај 2024 (МИА) - Дванаесет лица се повредени поради силните турбуленции на лет на „Катар...

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 26 мај 2024 (МИА) - На 25.05.2024 во 17.24 часот во СВР Скопје било пријавено дека в...

Бонучи стави крај на кариерата

Бонучи стави крај на кариерата

Истанбул, 26 мај 2024 (МИА) – Легендарниот 37-годишен италијански фудбалер Леонардо Бонучи одлуч...

Image

Остани поврзан