• вторник, 16 јули 2024
Халанд ги негираше наводите дека е повреден

Халанд ги негираше наводите дека е повреден

Осло, 21 март 2024 (МИА) -  Фудбалерот на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд денеска ги отфрли навод...

ЕУ го објави првото заедничко барање за прекин на огнот во Газа

ЕУ го објави првото заедничко барање за прекин на огнот во Газа

Брисел, 21 март 2024 (МИА) – Лидерите на ЕУ го објавија своето прво заедничко барање за хуманитарен...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД 22 март 202...

Соообраќајот на патот Прилеп-Градско се одвива наизменично по една коловозна лента

Соообраќајот на патот Прилеп-Градско се одвива наизменично по една коловозна лента

Скопје, 21 март 2024 (МИА) - АМСМ вечерва соопшти дека од 21.00 соообраќајот на делницата Прилеп-Гра...

Шарл Мишел: Европскиот совет одлучи да ги отвори пристапните преговори со Босна и Херцеговина

Шарл Мишел: Европскиот совет одлучи да ги отвори пристапните преговори со Босна и Херцеговина

Брисел, 21 март 2024 (МИА) – Европскиот совет вечерва одлучи да ги отвори пристапните преговори со Б...

Почина поранешниот француски министер за култура Фредерик Митеран

Почина поранешниот француски министер за култура Фредерик Митеран

Париз, 21 март 2024 (МИА) – Поранешниот француски министер за култура Фредерик Митеран почина денеск...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

22 март 2024 Брисел – Завршува дводневниот самит на Европската унија....

Блинкен повторно се спротивстави на офанзива во Рафа, вели дека има „многу добар напредок“ за израелско-саудискиот договор

Блинкен повторно се спротивстави на офанзива во Рафа, вели дека има „многу добар напредок“ за израелско-саудискиот договор

Каиро, 21 март 2024 (МИА) – Американскиот државен секретар Ентони Блинкен изјави дека голема воена о...

Европскиот совет одобри старт на преговорите за членство со БиХ (ДПЛ)

Европскиот совет одобри старт на преговорите за членство со БиХ (ДПЛ)

Брисел, 21 март 2024 (МИА) – Европскиот совет штотуку одлучи да ги отвори пристапните преговори со Б...

Европскиот совет одобри старт на преговорите за членство со БиХ 

Европскиот совет одобри старт на преговорите за членство со БиХ 

Брисел, 21 март 2024 (МИА) - Лидерите на ЕУ вечерва на Самитот на Унијата во Брисел постигнаа догово...

Израел уби командант на Палестински исламски џихад

Израел уби командант на Палестински исламски џихад

Рамала, 21 март 2024 (МИА) – Командант на Палестински исламски џихад (ПИЈ), група на Хамас, Мухамед...

Небензја пред СБ на ОН: Израелските воздушни напади врз Сирија го прекршуваат меѓународното право

Небензја пред СБ на ОН: Израелските воздушни напади врз Сирија го прекршуваат меѓународното право

Њујорк, 21 март 2024 (МИА) – Израелските воздушни напади врз цели во Сирија ги прекршуваат основните...

Јакимовски има одредени сознанија за ставањето на црната листа, ќе ги каже во Обвинителство

Јакимовски има одредени сознанија за ставањето на црната листа, ќе ги каже во Обвинителство

Скопје, 21 март 2024 (МИА) – За наводите поради кои од Стејт департментот е ставен на црната листа,...

Мелони сведок на судењето на обвинетите за објавување нејзини лажни порно фотографии

Мелони сведок на судењето на обвинетите за објавување нејзини лажни порно фотографии

Рим, 21 март 2024 (МИА) – Италијанската премиерка Џорџа Мелони денеска беше повикана да сведочи на с...

Дојче бан лани работеше со загуба од 2,4 милијади евра

Дојче бан лани работеше со загуба од 2,4 милијади евра

Берлин, 21 март 2024 (МИА) - Инвестициите во инфраструктурата, повисоките трошоци за енергија и...

Image

Остани поврзан