• среда, 19 јуни 2024
Грабеж во Куманово, првин се судриле со возила, па пукале и одзеле пари од кумановец 

Грабеж во Куманово, првин се судриле со возила, па пукале и одзеле пари од кумановец 

Куманово, 15 март 2024 (МИА) - Неколку лица со џип првин предизвикале судир со автомобил на куманове...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

16 март 2024  Штип - Отворен ден во Штип по повод одбележување на 75 г...

Реал нема да им дозволи на своите играчи настап на Игрите во Париз

Реал нема да им дозволи на своите играчи настап на Игрите во Париз

  Мадрид, 15 март 2024 (МИА) – Реал Мадрид известил неколку фудбалски федерации, вклучу...

Силјановска-Давкова: Скандинавска политика кон соседите, ЕУ е пат и правна рамка за стандарди

Силјановска-Давкова: Скандинавска политика кон соседите, ЕУ е пат и правна рамка за стандарди

Скопје, 15 март 2024 (МИА) – Политиката што би ја водела кон соседите, доколку стане претседател на...

Мајк Пенс нема да го поддржи Трамп за кандидат за претседател на САД

Мајк Пенс нема да го поддржи Трамп за кандидат за претседател на САД

Вашингтон, 15 март 2024 (МИА)  -   Поранешниот американски потпретседател Мајк Пенс изјави...

Ковачевски: На претстојните избори се одлучува дали државата ќе стане членка на ЕУ или ќе заглави во нова неизвесност, изолација и поделби

Ковачевски: На претстојните избори се одлучува дали државата ќе стане членка на ЕУ или ќе заглави во нова неизвесност, изолација и поделби

Охрид, 15 март 2024 (МИА) - СДСМ е опција коjа носи надеж, која обезбедува поголеми плати и пензии,...

Пленковиќ: Со кандидатурата на Милановиќ паднаа маските

Пленковиќ: Со кандидатурата на Милановиќ паднаа маските

 Загреб, 15 март 2024 (МИА)  -  Премиерот и претседател на Хрватската демократска зае...

Апсења поради кражба на 43.000 државни одликувања од Палатата „Србија“

Апсења поради кражба на 43.000 државни одликувања од Палатата „Србија“

  Белград, 15 март 2024 (МИА)- Осум лица се уапсени, а за двајца е распишана потерница...

Генералниот секретар на НАТО од 17 до 19 март ќе ги посети Азербејџан, Грузија и Ерменија

Генералниот секретар на НАТО од 17 до 19 март ќе ги посети Азербејџан, Грузија и Ерменија

Брисел, 15 март 2024 (МИА) - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг од 17 до 19 март ќе биде...

Блинкен: Благодарејќи и на Австрија Западен Балкан вистински се интегрира со ЕУ

Блинкен: Благодарејќи и на Австрија Западен Балкан вистински се интегрира со ЕУ

  Вашингтон, 15 март 2024 (МИА) САД го поздравуваат долготрајното лидерство на Австрија...

Реал Мадрид тужи навивачи на Атлетико и Барселона поради расизам

Реал Мадрид тужи навивачи на Атлетико и Барселона поради расизам

  Мадрид, 15 март 2024 (МИА) – Фудбалскиот клуб Реал Мадрид поднесе денеска тужба до шп...

Обвинителот Вејд во случајот против Трамп поднесе оставка

Обвинителот Вејд во случајот против Трамп поднесе оставка

Њујорк, 15 март 2024 (МИА) - Главниот обвинител во случајот против поранешниот американски претседат...

Ескобар: Курти го одби предлогот за динарите

Ескобар: Курти го одби предлогот за динарите

Вашингтон, 15 март 2024 (МИА) - Американскиот заменик-помошник државен секретар Габриел Ескобар изја...

Вучиќ разговарал со Лајчак за ситуацијата во Косово

Вучиќ разговарал со Лајчак за ситуацијата во Косово

Белград, 15 март 2024 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, вечерва соопшти дека со спе...

Прв ден од изборите во Русија: Кибер напади, истурање боја и молотови коктели

Прв ден од изборите во Русија: Кибер напади, истурање боја и молотови коктели

 Москва, 15 март 2024 (МИА) - Западните земји станаа невидено активни по претседателските избор...

Image

Остани поврзан