• вторник, 05 март 2024
Трибина за тутунот во Прилеп: Откупната цена на тутунот мора да биде 10, а не 5 евра

Трибина за тутунот во Прилеп: Откупната цена на тутунот мора да биде 10, а не 5 евра

Прилеп, 2 декември 2023 (МИА) - Тутунот мора да се откупувапо 10, а не по 5 евра за килограм како шт...

Промовирана стихозбирката „Мајката на светот“ прво поетско дело на Марија Светозаревиќ

Промовирана стихозбирката „Мајката на светот“ прво поетско дело на Марија Светозаревиќ

Тетово, 2 декември 2023 (МИА) - Во преполната концертна сала на тетовското музичко училиште вечерва...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

3 декември 2023 Битола - Национален сојуз на лица со телесен инвалидитет на...

Хакери поврзани со Иран упаднале во системите на повеќе организации во САД

Хакери поврзани со Иран упаднале во системите на повеќе организации во САД

Вашингтон, 2 декември 2023 (МИА) – Хакери поврзани со Иран упаднаа во повеќе организации во САД, соо...

Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозагадување

Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозагадување

Струмица, 2 декември 2023 (МИА) - Во Струмица стапуваат на сила мерките за надминат праг на аерозага...

Хамас вели дека нема понатамошни преговори за заложници бидејќи војната во Газа продолжи

Хамас вели дека нема понатамошни преговори за заложници бидејќи војната во Газа продолжи

Тел Авив/Бејрут, 2 декември 2023 (МИА) – Хамас соопшти дека ќе ги продолжи преговорите за ослободува...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

3 Декември 2023 Меѓународен ден на лицата со посебни потреби Брисел

Русија исфрлена од управниот совет Меѓународната поморска организација

Русија исфрлена од управниот совет Меѓународната поморска организација

Лондон, 2 декември 2023 (МИА) – Откако го загуби своето место во Извршниот совет на Организацијата з...

Една од двете кули во Болоња се навали, властите ја обезбедија за да не се урне

Една од двете кули во Болоња се навали, властите ја обезбедија за да не се урне

Болоња, 2 декември 2023 (МИА) – Локалните власти ја обезбедија областа околу една од двете кули од 1...

Медведев: САД и сојузниците ќе продолжат да го „трујат животот на планетата“

Медведев: САД и сојузниците ќе продолжат да го „трујат животот на планетата“

Москва, 2 декември 2023 (МИА) – Заменик-претседателот на Советот за безбедност на Русија, Дмитриј Ме...

Министерот за надворешни работи на Израел побара оставка од шефицата на UN Women

Министерот за надворешни работи на Израел побара оставка од шефицата на UN Women

Ерусалим, 2 декември 2023 (МИА) – Израелскиот министер за надворешни работи Ели Коен денеска ја крит...

Одреден составот на групите за ЕУРО 2024

Одреден составот на групите за ЕУРО 2024

Хамбург, 2 декември 2023 (МИА) – Со жрепка вечерва во Хамбург е одреден составот на групите за Европ...

Националното собрание на „Обнова на ДП“, Бериша го реизбра за лидер

Националното собрание на „Обнова на ДП“, Бериша го реизбра за лидер

Тирана, 2 декември 2023 (МИА) – На денешното Национално Собрание на Движењето „Обнова на ДП“ на побр...

Костадиновска-Стојчевска: Политиките на СДСМ ги унапредуваат правата на жените, остануваме активни во борбата против родовото насилство

Костадиновска-Стојчевска: Политиките на СДСМ ги унапредуваат правата на жените, остануваме активни во борбата против родовото насилство

Скопје, 2 декември 2023  Потпретседателката на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија...

Во Кавадарци проект за бесплатни стерилизација на женски кучиња кои имаат сопственици

Во Кавадарци проект за бесплатни стерилизација на женски кучиња кои имаат сопственици

Кавадарци, 2 декември 2023 (МИА) - Во Кавадарци се реализира проект за бесплатни стерилизација на же...

Image

Остани поврзан