• среда, 24 април 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

20 ноември 2023 Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе ја о...

Женскиот хор „Менада“ одржа концерт со изведба на македонскиот музички фолклор

Женскиот хор „Менада“ одржа концерт со изведба на македонскиот музички фолклор

Тетово, 19 ноември 2023 (МИА) - Градскиот тетовски женски младински хор „Менада“ по повод на 19-ти Н...

Израелската армија соопшти дека открила тунел на Хамас под болницата Ал Шифа и дека загубила уште пет војници

Израелската армија соопшти дека открила тунел на Хамас под болницата Ал Шифа и дека загубила уште пет војници

Ерусалим, 19 ноември 2023 (МИА) - Израелската армија денеска соопшти дека открила тунел на Хамас под...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 ноември 2023  Сараево - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенбе...

Египет дневно прима меѓу 40 и 50 ранети и болни палестински деца од Газа

Египет дневно прима меѓу 40 и 50 ранети и болни палестински деца од Газа

Каиро, 19 ноември 2023 (МИА) - Египет секојдневно прима меѓу 40 и 50 ранети и болни палестински деца...

Министерството за правда осветлено во сина боја во пресрет на Светскиот ден на детето

Министерството за правда осветлено во сина боја во пресрет на Светскиот ден на детето

Скопје, 19 ноември 2023 (МИА) - Во пресрет на утрешниот Светски ден на детето вечерва Министерството...

Без струја утре делови од општина Карпош

Без струја утре делови од општина Карпош

Скопје, 19 ноември 2023 (МИА) - Поради планирани технички интервенции во електродистрибутивната мреж...

Франција понуди да лекува болни и ранети палестински деца од Газа

Франција понуди да лекува болни и ранети палестински деца од Газа

Париз, 19 ноември 2023 (МИА) - Франција ќе испрати воен брод во Источниот Медитеран за да им пружи м...

Тројца чешки фудбалери исфрлени од репрезентацијата поради ноќна забава

Тројца чешки фудбалери исфрлени од репрезентацијата поради ноќна забава

Прага, 19 ноември 2023 (МИА) – Тројца чешки фудбалери се исклучени од репрезентацијата, откако биле...

Војската во Мали тврди дека пронашла масовна гробница во североисточниот дел на земјата

Војската во Мали тврди дека пронашла масовна гробница во североисточниот дел на земјата

Бамако, 19 ноември 2023 (МИА) - Војската на Мали денеска соопшти дека пронашла масовна гробница во г...

Продолжуваат престрелките долж либанско-израелската граница

Продолжуваат престрелките долж либанско-израелската граница

Бејрут, 19 ноември 2023 (МИА) - Борбите на либанско-израелската граница продолжија и денеска повторн...

ТФТ поразен од Хелиос во АБА 2 лигата

ТФТ поразен од Хелиос во АБА 2 лигата

Златибор, 19 ноември 2023 (МИА) – Кошаркарите на скопски ТФТ Моцарт го претрпеа четвртиот пораз во р...

Приведени тројца крадци во Битола, одземените предмети ќе бидат вратени на сопствениците

Приведени тројца крадци во Битола, одземените предмети ќе бидат вратени на сопствениците

Скопје, 19 ноември 2023 (МИА) - Приведени се тројца крадци во Битола поради основано сомнение дека и...

Грабеж во обложувалница во Чаир

Грабеж во обложувалница во Чаир

Скопје, 19 ноември 2023 (МИА) - Министерството за внатрешни работи соопшти дека денеска во раните ут...

Израел тврди дека Иран е одговорен за киднапирањето на бродот во Црвеното Море од страна на Хутите

Израел тврди дека Иран е одговорен за киднапирањето на бродот во Црвеното Море од страна на Хутите

Ерусалим, 19 ноември 2023 (МИА) - Израелските одбранбени сили денеска соопштија дека киднапирањето н...

Image

Остани поврзан