• недела, 03 март 2024

Без струја утре делови од општина Карпош

Без струја утре делови од општина Карпош

Скопје, 19 ноември 2023 (МИА) - Поради планирани технички интервенции во електродистрибутивната мрежа, без електрична енергија утре од 09:30 до 12:30 часот без струја ќе бидат потрошувачите на улиците „Крагуевачка бр.2“ и „Франклин Рузвелт“ бр.148 во општина Карпош. 

Во периодот од 08:30 до 10:30 без струја ќе биде зградата на поранешно Горење и околината на булеварот „Партизански одреди“ бр.72. бак/

Фото: МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан