• вторник, 18 јуни 2024
Бислимоски: Во текот на наредната недела ќе има поконкретни информации за цената на струјата по 1 јули

Бислимоски: Во текот на наредната недела ќе има поконкретни информации за цената на струјата по 1 јули

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) – Поконкретни информации за новата цена на електричната енергија што треб...

Без струја корисниците од ул. „Македонија“ во Центар и делови од Карпош, Ѓорче Петров и Студеничани

Без струја корисниците од ул. „Македонија“ во Центар и делови од Карпош, Ѓорче Петров и Студеничани

Скопје, 14 јуни 2024 (МИА) - Од 8 до 15 часот денеска без електрична енергија ќе бидат корисниците о...

Без струја дел од општина Карпош

Без струја дел од општина Карпош

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Без струја денеска од 9 до 12 часот ќе бид...

Без струја утре делови од Карпош и Центар

Без струја утре делови од Карпош и Центар

Скопје, 10 јуни 2024 (МИА) - Без електрична енергија утре ќе останат делови од скопските општини Кар...

Без струја утре дел од Влае

Без струја утре дел од Влае

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Без електрична енергија утре од 08:00 до 09:30 часот ќе бидат корисницит...

Во март 79 отсто од потрошената струја од домашни извори

Во март 79 отсто од потрошената струја од домашни извори

Скопје, 28 мај 2024 (МИА) – Во март годинава во земјава вкупно се потрошени 576.974 мегават часови е...

Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

Делови од Ѓорче Петров, Кисела Вода и Аеродром утре без струја

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Корисниците од улиците „100“, „101“, „102“ и „103“ во населбата Волково...

Без струја делови од Чаир и Аеродром

Без струја делови од Чаир и Аеродром

Скопје, 15 мај 2024 (МИА) - Корисниците на дел од улиците „Дижонска“, „...

Украина најави рекорден увоз на струја

Украина најави рекорден увоз на струја

Киев, 13 мај 2024 (МИА) - Украина планира рекорден увоз на електрична енергија од пет европски земји...

Без струја дел од корисниците на Волково и Кучково

Без струја дел од корисниците на Волково и Кучково

Скопје, 2 мај 2024 (МИА) - Дел од корисниците на Волково и Кучково во Општина Ѓорче Петров денеска о...

Министрите за енергетика од Г7 се договорија за постепено укинување на производството на електрична енергија од јаглен од 2035 година

Министрите за енергетика од Г7 се договорија за постепено укинување на производството на електрична енергија од јаглен од 2035 година

Рим, 30 април 2024 (МИА) – Министрите за енергија, животна средина и клима на земјите-членки на Г7 с...

РКЕ: Само 2,75 отсто од струјата е од увоз,  на праг сме до енергетски независна држава

РКЕ: Само 2,75 отсто од струјата е од увоз, на праг сме до енергетски независна држава

Скопје, 30 април 2024 (МИА) - Само 2,75 проценти од потребите за електрична енергија е обезбедена од...

Повеќе скопски општини без струја

Повеќе скопски општини без струја

Скопје, 25 април 2024 (МИА) - Без струја денеска од 8:...

Повеќе скопски села и населби утре без струја

Повеќе скопски села и населби утре без струја

Скопје, 24 април 2024 (МИА) - Без струја утре од 8:30 до 14:00 часот ќе...

Без струја делови од општина Зелениково

Без струја делови од општина Зелениково

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Без електрична енергија денеска од 9 до 1...

Image

Остани поврзан