• недела, 03 март 2024

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 ноември 2023 

Сараево - Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг ја започнува својата четиридневна турнеја низ Западен Балкан со работна вечер со членовите на Претседателството на Босна и Херцеговина.

Берлин - Национален ден на жалост со церемонија во германскиот Парламент во знак на сеќавање на жртвите од војната и тиранијата.

Варшава - Собир против антисемитизмот во Полска.

Буенос Аирес - Втор круг од претседателските избори во Аргентина. паг/

 

 

 

Остани поврзан