• недела, 19 мај 2024
Пораз на македонските фудбалери од Италија

Пораз на македонските фудбалери од Италија

Рим, 17 ноември 2023 (МИА) - Македонската фудбалска репрезентација загуби вечерва од Италија во Рим...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 ноември 2023  Скопје - Претседавачот со ОБСЕ и министер за надвореш...

Бајден разговарал со емирот на Катар за ослободувањето на заложниците од Појасот Газа

Бајден разговарал со емирот на Катар за ослободувањето на заложниците од Појасот Газа

Вашингтон, 17 ноември 2023 (МИА) – Американскиот претседател Џозеф Бајден и емирот на Катар, шеикот...

Орбан: Се додека Србија не влезе во ЕУ има право да седи на две столици

Орбан: Се додека Србија не влезе во ЕУ има право да седи на две столици

Белград, 17 ноември 2023 (МИА) – Унгарскиот премиер Виктор Орбан денеска изјави дека иако договорот...

МИА Најава-свет

МИА Најава-свет

18 Ноември 2023 Ерусалим – Учесниците во „Маршот на семејствата на заложниц...

Средба Шолц-Ердоган во „тешки моменти“

Средба Шолц-Ердоган во „тешки моменти“

Берлин, 17 ноември 2023 (МИА) – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган денеска од Берлин, каде што...

Владата на Хамас соопшти дека 12.000 Палестинци загинале во Појасот Газа

Владата на Хамас соопшти дека 12.000 Палестинци загинале во Појасот Газа

Газа, 17 ноември 2023 (МИА) – Владата на Хамас вечерва соопшти дека 12.000 Палестинци се убиени во и...

Во Музеј галерија Кавадарци отворена изложбата ,,Поезија и уметност

Во Музеј галерија Кавадарци отворена изложбата ,,Поезија и уметност"

Кавадарци, 17 ноември 2023 (МИА) - „Поезија и уметност", е насловена изложбата што вечерва беше отво...

Белата куќа го обвини Илон Маск дека промовира антисемитизам

Белата куќа го обвини Илон Маск дека промовира антисемитизам

Вашингтон, 17 ноември 2023 (МИА) – Белата куќа денеска го обвини Илон Маск дека промовирал антисемит...

Пирц Мусар: Проширувањето на ЕУ е вистинскиот пат напред

Пирц Мусар: Проширувањето на ЕУ е вистинскиот пат напред

Љубљана, 17 ноември 2023 (МИА) – Словенечката претседателка Наташа Пирц Мусар и нејзиниот австриски...

Протестен марш во Скопје за поддршка на палестинскиот народ во Газa

Протестен марш во Скопје за поддршка на палестинскиот народ во Газa

Скопје, 17 ноември 2023 (МИА) - Протестен марш за поддршка на палестинскиот народ во Газа се одржа в...

Гебрејесус: Кризата на Блискиот Исток е лакмус-тест за ОН и земјите-членки

Гебрејесус: Кризата на Блискиот Исток е лакмус-тест за ОН и земјите-членки

Газа, 17 ноември 2023 (МИА) – Кризата на Блискиот Исток е лакмус-тест за ОН и нивните земји-членки,...

Камавинга го повреди коленото

Камавинга го повреди коленото

Мадрид, 17 ноември 2023 (МИА) – Фудбалерот за врска на мадридски Реал, Едуардо Камавинга, го повреди...

Министерството за правда на Русија бара ЛГБТ движењето да се прогласи за екстремистичко

Министерството за правда на Русија бара ЛГБТ движењето да се прогласи за екстремистичко

Москва, 17 ноември 2023 (МИА) – Руското Министерство за правда поднесе барање до Врховниот суд да го...

Разбојник во Скопје фатен на дело при обид да ограби златарница

Разбојник во Скопје фатен на дело при обид да ограби златарница

Скопје, 17 ноември 2023 (МИА) - Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит П...

Image

Остани поврзан