• недела, 03 март 2024

МИА Најава-свет

МИА Најава-свет

18 Ноември 2023

Ерусалим – Учесниците во „Маршот на семејствата на заложниците“ ќе пристигнат во Ерусалим и ќе протестираат пред канцеларијата на премиерот на Израел.

Париз – Собири во знак на солидарност со палестинскиот народ во Франција.

Варшава – Собир на солидарност со палестинскиот народ.

Мадрид – Демонстрации против амнестијата на каталонските сепаратисти.

Каиро – Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен во посета на Египет.

Лондон – „Сотби“ го продава на аукција „најскапото шише виски во светот“.

Остани поврзан