• вторник, 16 април 2024
МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

23 октомври 2023  Скопје - Доделување на...

Бајден и папата Франциск телефонски разговараа за ситуацијата во Израел и Газа

Бајден и папата Франциск телефонски разговараа за ситуацијата во Израел и Газа

Вашингтон, 22 октомври 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска разговараше со папат...

Најмалку 28 лица загинаа при превртување на брод на реката Конго

Најмалку 28 лица загинаа при превртување на брод на реката Конго

Киншаса, 22 октомври 2023 (МИА) - Најмалку 28 лица загинаа при превртување на брод на реката Конго,...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

23 октомври 2023    Њујорк - Седница на Советот за безбед...

Пирова победа на РК Еурофарм Пелистер против РК Вардар 29:25 (18:11)

Пирова победа на РК Еурофарм Пелистер против РК Вардар 29:25 (18:11)

Битола, 22 октомври 2023 (МИА) - Ослабениот тим на РК Вардар 1961 вечер...

Газа: Од почетокот на војната загинаа 29 вработени во Агенцијата за бегалци на ОН

Газа: Од почетокот на војната загинаа 29 вработени во Агенцијата за бегалци на ОН

Газа, 22 октомври 2023 (МИА) - Дваесет и девет вработени во Канцеларијата на ОН за палестински бегал...

Вашингтон нареди евакуација на дел од персоналот на амбасадата во Ирак

Вашингтон нареди евакуација на дел од персоналот на амбасадата во Ирак

Вашингтон, 22 октомври 2023 (МИА) - САД денеска наредија евакуација на дел од персоналот од нивната...

Египет: Има полесно повредени во ненамерниот израелски напад на нашата гранична точка

Египет: Има полесно повредени во ненамерниот израелски напад на нашата гранична точка

Каиро, 22 октомври 2023 (МИА) - Египетската војска соопшти дека има „лесно повредени“, без да го пре...

Барела демантира вмешаност во аферата спортско обложување

Барела демантира вмешаност во аферата спортско обложување

Милано, 22 октомври 2023 (МИА) – Фудбалерот на калчолигашот Интер, Николо Барела, објави денеска дек...

Израелската армија тврди дека еден нејзин тенк по грешка погодил египетска позиција на границата

Израелската армија тврди дека еден нејзин тенк по грешка погодил египетска позиција на границата

Ерусалим, 22 октомври 2023 (МИА) - Израелската армија денеска соопшти дека еден нејзин тенк „по греш...

Селаковиќ на одбележување на Кумановската битка: Никој меѓусебно не се разбира како Србите и Македонците

Селаковиќ на одбележување на Кумановската битка: Никој меѓусебно не се разбира како Србите и Македонците

Белград, 22 октомври 2023 (МИА) - Српскиот министер за труд, вработувањ...

Вјоса Османи утре во Њујорк со обраќање пред Советот за безбедност на ООН

Вјоса Османи утре во Њујорк со обраќање пред Советот за безбедност на ООН

Приштина, 22 октомври 2023 (МИА) – Претседателката на Косово, Вјоса Османи отпатува денеска за Њујор...

Новиот број на магазинот ЛИК, посветен на Сирак Скитник, промовиран во неговиот роден град Сливен

Новиот број на магазинот ЛИК, посветен на Сирак Скитник, промовиран во неговиот роден град Сливен

Софија, 22 октомври 2023 - Презентирањето на бројот на ЛИК во Сливен носи важно значење - да се пока...

Кик-боксерите од клубот „АС“ од Делчево освоија 9 медали на Балкан Опен Куп во Тешањ, Босна и Херцеговина

Кик-боксерите од клубот „АС“ од Делчево освоија 9 медали на Балкан Опен Куп во Тешањ, Босна и Херцеговина

Делчево, 22 октомври 2023 (МИА) - Кик-боксинг клубот „АС“ од Делчево со...

Пронајден машки труп во водите на Вардар, утврден идентитетот

Пронајден машки труп во водите на Вардар, утврден идентитетот

Скопје, 22 октомври 2023 (МИА) - Машки труп е пронајден утрово во водит...

Image

Остани поврзан