• вторник, 23 јули 2024
По наредба на СПАК уапсен зетот на Сали Бериша, на Бериша одземен пасошот

По наредба на СПАК уапсен зетот на Сали Бериша, на Бериша одземен пасошот

Тирана, 21 октомври 2023 (МИА) - Јамарбер Малтези, зетот на поранешниот албански премиер Сали Бериша...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

22 октомври 2023  Куманово - Министерот з...

Пожар во дуќан во Кисела Вода

Пожар во дуќан во Кисела Вода

Скопје, 21 октомври 2023 (МИА) - Пожар попладнево избувнал во дуќан во...

Црвена ѕвезда го отпушти Душко Ивановиќ

Црвена ѕвезда го отпушти Душко Ивановиќ

Белград, 21 октомври 2023 (МИА) – Раководството на белградскиот кошаркарски гигант Црвена ѕвезда веч...

Израелска полиција: Од вкупно 1.033 тела на израелски цивили, идентификувани се 765

Израелска полиција: Од вкупно 1.033 тела на израелски цивили, идентификувани се 765

Тел Авив, 21 октомври 2023 (МИА) - Од 1.033 тела на израелски цивили убиени во нападот на Хамас на 7...

МЗТ Скопје го доби дербито со Работнички, прв пораз на Еуро Никел

МЗТ Скопје го доби дербито со Работнички, прв пораз на Еуро Никел

Скопје, 21 октомври 2023 (МИА) – Актуелниот кошаркарски македонски шампион МЗТ Скопје Аеродром вечер...

Во Белград одржан 25-ти протест „Србија против насилството“

Во Белград одржан 25-ти протест „Србија против насилството“

Белград, 21 октомври 2023 (МИА) - Во Белград со блокада на централните градски улици проевропската о...

Пет водечки агенции при ОН повикуваат на хуманитарен прекин на огнот во Газа

Пет водечки агенции при ОН повикуваат на хуманитарен прекин на огнот во Газа

Њујорк, 21 октомври 2023 (МИА) - Пет водечки агенции на Обединетите нац...

Катар: Во тек се напори за ослободување на заложниците во Газа

Катар: Во тек се напори за ослободување на заложниците во Газа

Доха, 21 октомври 2023 (МИА) - Катар сè уште работи на ослободување на уште заложници, изјави катарс...

Русија именуваше нов началник на воздухопловните сили

Русија именуваше нов началник на воздухопловните сили

Москва, 21 октомври 2023 (МИА) - Русија го именуваше генералот Виктор Афзалов за нов началник на воз...

Судири долж северната граница на Израел со Либан

Судири долж северната граница на Израел со Либан

Тел Авив, 21 октомври 2023 (МИА) - Размена на оган меѓу израелските сили и борците на Хезболах изби...

Манчестер сити постави рекорд во Премиер лигата

Манчестер сити постави рекорд во Премиер лигата

Манчестер, 21 октомври 2023 (МИА) – Актуелниот англиски фудбалски шампион Манчестер сити победи на с...

Без струја утре делови од општините Гази Баба и Арачиново

Без струја утре делови од општините Гази Баба и Арачиново

Скопје, 21 октомври 2023 (МИА) - Од 4:00 до 7:00 часот утре без струја...

Шест лица загинаа во експлозија на автомобил-бомба во близина на воена база во Могадишу

Шест лица загинаа во експлозија на автомобил-бомба во близина на воена база во Могадишу

Могадишу, 21 октомври 2023 (МИА) - Во експлозија на автомобил-бомба во близина на воената база во гл...

Хеликоптерот на МВР исфрли над 10 тони вода врз пожарот кај Белица

Хеликоптерот на МВР исфрли над 10 тони вода врз пожарот кај Белица

Скопје, 21 октомври 2023 (МИА) - Одделот за воздухопловни единици на МВ...

Image

Остани поврзан