• вторник, 05 март 2024
Битиќи: „Раде Кончар

Битиќи: „Раде Кончар" е пример за тоа како иновативноста води до успеси на глобалните пазари

Скопје, 29 септември 2023 (МИА) - Заменикот на претседателот на Владата на Република Северна Македон...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

30 септември 2023 Скопје – Претседателот на Собранието на Република Северна...

Првпат по 30 години хуманитарна мисија на ОН во Нагорно-Карабах

Првпат по 30 години хуманитарна мисија на ОН во Нагорно-Карабах

Њујорк, 29 септември 2023 (МИА) – Обединети нации викендот ќе испратат мисија во Нагорно-Карабах за...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

30 септември 2023 Братислава - Парламентарни избори во Словачка.

Мелони; Италија повеќе не сака да прима мигранти спасени од страна на НВО

Мелони; Италија повеќе не сака да прима мигранти спасени од страна на НВО

Валета, 29 септември 2023 (МИА) – Невладините организации кои спасуваат мигранти во Медитеранот ќе м...

Во Русија претставници на талибанците разговараа за регионалните закани

Во Русија претставници на талибанците разговараа за регионалните закани

Москва, 29 септември 2023 (МИА) – Русија ќе продолжи сама и преку Агенцијата на ОН за храна да гои п...

Најмалку седум лица загинаа во самоубиствен напад во Сомалија

Најмалку седум лица загинаа во самоубиствен напад во Сомалија

Могадишу, 29 септември 2023 (МИА) – Најмалку седум луѓе загинаа откако бомбаш самоубиец се разнесе в...

Прва брошура за млади од самохрани и еднородителски семејства во Македонија

Прва брошура за млади од самохрани и еднородителски семејства во Македонија

Скопје, 29 септември 2023 За првпат во Македонија, пред македонската јавност, излегува прва...

Во Њујорк поради поплавите прогласена вонредна состојба

Во Њујорк поради поплавите прогласена вонредна состојба

Вашингтон, 29 септември 2023 (МИА) – Во Њујорк денеска е прогласена вонредна состојба откако голем д...

Руски блогер осуден на 8,5 години затвор поради критики на инвазијата врз Украина

Руски блогер осуден на 8,5 години затвор поради критики на инвазијата врз Украина

Москва, 29 септември 2023 (МИА) – Рускиот суд денеска го осуди блогер Александар Ноздринов на 8.5 го...

Тен Хаг: Оптовареноста на фудбалерите со натпревари е неподнослива

Тен Хаг: Оптовареноста на фудбалерите со натпревари е неподнослива

Лондон, 29 септември 2023 (МИА) – Распоредот на фудбалски натпревари е сè погуст и играчите веќе не...

Мицкоски се сретна со Роберт Скот Хејзлет од НДИ

Мицкоски се сретна со Роберт Скот Хејзлет од НДИ

29 септември 2023  Денес заедно со членовите на ИК на партијата, Ели Панова и Дафина Ст...

Во Косово уапсен Србин осомничен за воени злосторства во 1998 година во Призрен

Во Косово уапсен Србин осомничен за воени злосторства во 1998 година во Призрен

Приштина, 29 септември 2023 (МИА) – Специјалното обвинителство на Косово соопшти дека денеска е уапс...

И Норвешка ја затвора границата за автомобили регистрирани во Русија

И Норвешка ја затвора границата за автомобили регистрирани во Русија

Осло, 29 септември 2023 (МИА) – Во Норвешка на 3 октомври стапува во сила забраната за влез на автом...

Мигрантското прашање во фокусот на средбата Мицотакис- Макрон на Самитот МЕД9 на Малта

Мигрантското прашање во фокусот на средбата Мицотакис- Макрон на Самитот МЕД9 на Малта

Атина, 29 септември 2023 (МИА) – Прашањата од билатерален и регионален интерес, одбранбената соработ...

Image

Остани поврзан