• четврток, 23 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

22 септември 2023  Скопје - Седница на собраниската Комисија за здравс...

Илјадници Руси мора да ја напуштат Летонија

Илјадници Руси мора да ја напуштат Летонија

Рига, 21 септември 2023 (МИА) – Околу 3.500 руски државјани во Летонија неделава ќе бидат известени...

Земјотрес и во источна Турција

Земјотрес и во источна Турција

Анкара, 21 септември 2023 (МИА) – Земјотрес со јачина од 4,2 степени според Рихтеровата скала го пог...

Неколку последователни земјотреси регистрирани во централна Турција

Неколку последователни земјотреси регистрирани во централна Турција

Анкара, 21 септември 2023 (МИА) – Неколку земјотреси со јачина од 2,8 до 3,9 степени според Рихтеров...

Дрекслер за МИА: Одлука Скопје да биде европски град на културата е огромна шанса и треба да се искористи

Дрекслер за МИА: Одлука Скопје да биде европски град на културата е огромна шанса и треба да се искористи

Скопје, 21 септември 2023 (МИА) – Одлуката Скопје да биде европски град на културата во 2028 година...

Во Бугарија протест против НАТО, се бара смена на владата

Во Бугарија протест против НАТО, се бара смена на владата

Софија, 21 септември 2023 (МИА) – Бугарската полиција денеска се судри со приврзаниците на ултранаци...

Родриго го менува Салах во Ливерпул

Родриго го менува Салах во Ливерпул

Лондон, 21 септември 2023 (МИА) – Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп, сака во зимскиот преоден рок да...

Бела куќа: САД нема да и испорачаат ATACMS на Украина

Бела куќа: САД нема да и испорачаат ATACMS на Украина

Вашингтон, 21 септември 2023 (МИА) – САД нема да ги испорачаат армиските тактички ракетни системи (A...

Ковачевски–Олчак: Филип Морис ги зголемува инвестициите во Тутунски комбинат Прилеп, пласман на македонското производство во странство

Ковачевски–Олчак: Филип Морис ги зголемува инвестициите во Тутунски комбинат Прилеп, пласман на македонското производство во странство

Скопје, 21 септември 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски, во рамк...

Милошоски: Кривичен законик не се менува за два дена, законот за амнестија нема да го поддржиме

Милошоски: Кривичен законик не се менува за два дена, законот за амнестија нема да го поддржиме

21 септември 2023  ВМРО-ДПМНЕ не била пообединета како што...

Притвор од 30 дена за 18-годишниот скопјанец кој прегази малолетничка, се сомнични за повеќе кривични дела

Притвор од 30 дена за 18-годишниот скопјанец кој прегази малолетничка, се сомнични за повеќе кривични дела

Скопје, 21 септември 2023 (МИА) - Полицијата го лиши од слобода М. С. (...

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Силна кохезија на нашите пратеници за неприфаќање уставни измени под бугарски диктат

ЦК на ВМРО-ДПМНЕ: Силна кохезија на нашите пратеници за неприфаќање уставни измени под бугарски диктат

Скопје, 21 септември 2023 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ вечерва во партиското седиште одржува редовна седница н...

Борел: ЕУ ја осудува воената операција на Азербејџан во Нагорно-Карабах и очекува итен прекин на непријателствата

Борел: ЕУ ја осудува воената операција на Азербејџан во Нагорно-Карабах и очекува итен прекин на непријателствата

Брисел, 21 септември 2023 (МИА) - Европската унија ја осудува воената операција на Азербејџан против...

Кодро повторно по само два натпревари отпуштен од селекторската клупа на БиХ

Кодро повторно по само два натпревари отпуштен од селекторската клупа на БиХ

Сараево, 21 септември 2023 (МИА) – Фудбалската федерација на Босна и Херцеговина одлучи денеска да м...

Вучиќ во ОН: Нов бран на насилство поради напуштањето на Повелбата на Обединетите нации

Вучиќ во ОН: Нов бран на насилство поради напуштањето на Повелбата на Обединетите нации

Белград, 21 септември 2023 (МИА)-Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во своето обраќање на 78...

Image

Остани поврзан