• понеделник, 04 март 2024
Македонските фудбалери со победа се враќаат од Малта

Македонските фудбалери со победа се враќаат од Малта

Та Кали, 12 септември 2023 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација ја совлада вечерва Малта на...

Ктиторска вечерна и литургиски спомен на Светиот Јован Дебранин основач на Бигорскиот манастир

Ктиторска вечерна и литургиски спомен на Светиот Јован Дебранин основач на Бигорскиот манастир

Дебар, 12 септември 2023 (МИА) - По одбележувањето на патронот во манастирот Свети Јован Крстител, п...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

13 септември 2023  Скопје - Собранието на Република Северна Македонија...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

13 септември 2023 Стразбур - Претседателката на Европската комисија Урсула...

Руски воен авион Су-24 се урна во јужна Русија за време на тренинг лет

Руски воен авион Су-24 се урна во јужна Русија за време на тренинг лет

Москва, 12 септември 2023 (МИА) - Руски бомбардер Су-24 се урна денеска во областа Волгоград на југо...

Честитка од Ковачевски по повод 19 години од постоењето на ССК

Честитка од Ковачевски по повод 19 години од постоењето на ССК

Скопје, 12 септември 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски вечерва, преку својот фејсбук профил,...

Стефковски:  Од вчера доведена во прашање е мојата лична безбедност

Стефковски: Од вчера доведена во прашање е мојата лична безбедност

Скопје, 12 септември 2023   Почитувани граѓани, Изминатиот период до ме...

Дебарските пожарникари гаснеа пожар во погранично албанско село

Дебарските пожарникари гаснеа пожар во погранично албанско село

Дебар, 12 септември 2023 (МИА) - Дебарската Територијална противпожарна единица, интервенираше во га...

Франција наложи запирање на продажбата на Ајфон 12  поради големо зрачење

Франција наложи запирање на продажбата на Ајфон 12  поради големо зрачење

Париз, 12 септември 2023 (МИА) - Француските регулатори денеска му наложија на Епл да ја запре прода...

Меџити: Рано е да се говори за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, во новата Влада нема да влеземе по секоја цена

Меџити: Рано е да се говори за коалиција со ВМРО-ДПМНЕ, во новата Влада нема да влеземе по секоја цена

Скопје, 12 септември 2023 (МИА) - Во принцип можам да подвлечам дека за албанската опозиција е...

Регионален саем на социјални претпријатија - решавање на социо-економските прашања на ранливите групи во општеството

Регионален саем на социјални претпријатија - решавање на социо-економските прашања на ранливите групи во општеството

Скопје, 12 септември 2023 (МИА) - „Третиот саем на социјални претпријатија“ што е од регионален кара...

Италијанскиот остров Лампедуза се соочува со рекорден број чамци со илегални мигранти

Италијанскиот остров Лампедуза се соочува со рекорден број чамци со илегални мигранти

Рим, 12 септември 2023 (МИА) - Италијанскиот остров Лампедуза мора да се справи со рекорден број чам...

Амбасада на САД во Белград: Не се точни информациите за контакти меѓу американски и српски функционери и обидот да се влијае за изборите во Србија

Амбасада на САД во Белград: Не се точни информациите за контакти меѓу американски и српски функционери и обидот да се влијае за изборите во Србија

Белград, 12 септември 2023 (МИА) - Информациите за наводни контакти меѓу американски и српски функци...

Рекордни 229,5 милиони евра испратиле албанските емигранти во второто тромесечие

Рекордни 229,5 милиони евра испратиле албанските емигранти во второто тромесечие

Tирана, 12 септември 2023 (МИА) - Централна банка на Албанија објави дека во второто  тромесечј...

Пленковиќ: За 12 години членство во ЕУ Хрватска е во плус 12 милијарди евра

Пленковиќ: За 12 години членство во ЕУ Хрватска е во плус 12 милијарди евра

Загреб, 12 септември 2023 (МИА) - Хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ денеска изјави дека за десет г...

Image

Остани поврзан