• вторник, 16 април 2024
Со икони, крстови и темјан против новите биометриски лични карти, мирен протест во Атина

Со икони, крстови и темјан против новите биометриски лични карти, мирен протест во Атина

Атина, 10 септември 2023 (МИА) – Со грчки знамиња, крстови, икони, темјан, но и со говори, стотици Г...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

11 септември 2023 Скопје - Состанок на лидерит...

Хеликоптерот на МВР Бел-212 исфрли над 23 тони вода интервенирајќи во пожарот над прилепско Кошино

Хеликоптерот на МВР Бел-212 исфрли над 23 тони вода интервенирајќи во пожарот над прилепско Кошино

Скопје, 10 септември 2023 (МИА) - Хеликоптерот на МВР Бел-212 денеска исфрли над 23 тони вода интерв...

Потпишан Меморандум за партнерство меѓу Универзитетските клиники на Северна Македонија и Украина

Потпишан Меморандум за партнерство меѓу Универзитетските клиники на Северна Македонија и Украина

Скопје, 10 септември 2023 Заменик-министерката д-р Маја Манолева, имаше чест да биде дел од...

МИА Најави – свет

МИА Најави – свет

11 септември 2023 Стразбур – Почнува пленарната седница на Европскиот парла...

ЦУК: Нема опасност од пожарот по манастирот и селото Зрзе, ниту по селото Кошино

ЦУК: Нема опасност од пожарот по манастирот и селото Зрзе, ниту по селото Кошино

Скопје, 10 септември 2023 (МИА) - Нема опасност по манастирот и селото Зрзе, ниту по селото Кошино в...

Израелски претставници првпат во историјата во официјална посета на Саудиска Арабија

Израелски претставници првпат во историјата во официјална посета на Саудиска Арабија

Ријад, 10 септември 2023 (МИА) – Израелска делегација првпат во историјата е во официјална посета на...

Во Аризона регистрирано најжешко лето во историјата

Во Аризона регистрирано најжешко лето во историјата

Вашингтон, 10 септември 2023 (МИА) - Во Феникс, Аризона синоќа повторно беше измерена температура од...

Два дена пожари на нови депонии во Тетовско, подрачјето повторно се гуши во чад и смрдеа

Два дена пожари на нови депонии во Тетовско, подрачјето повторно се гуши во чад и смрдеа

Тетово, 10 септември 2023 (МИА) - Територијалната противпожарна единица Тетово вчера и денес повторн...

Косовската претседателка ѝ честита на Германија за победата над Србија во финалето на СП во кошарка

Косовската претседателка ѝ честита на Германија за победата над Србија во финалето на СП во кошарка

Приштина, 10 септември 2023 (МИА) – Претседателката на Косово, Вјоса Османи ѝ честита вечерва на Гер...

Блинкен: Очекуваме Старлинк да остане целосно достапен за Украинците

Блинкен: Очекуваме Старлинк да остане целосно достапен за Украинците

Вашингтон, 10 септември 2023 (МИА) - Старлинк е животно важна алатка за можноста на Украинците да ко...

Русија ја зајакнува својата воена база на границата со Финска

Русија ја зајакнува својата воена база на границата со Финска

Хелсинки, 10 септември 2023 (МИА) – Финската новинска агенција објави сателитски снимки кои имплицир...

Заврши реконструкцијата на патот Челопек-Коинце во општина Старо Нагоричане

Заврши реконструкцијата на патот Челопек-Коинце во општина Старо Нагоричане

Куманово, 10 септември 2023 (МИА) - Заврши реконструкцијата на патот помеѓу селата Челопек-Коинце во...

Се одржа „Крап куп Дебар 2023“, победник екипата „Ретро“ од Дебар

Се одржа „Крап куп Дебар 2023“, победник екипата „Ретро“ од Дебар

Дебар, 10 септември 2023 (МИА) – На брегот на Дебарско Езеро, кај градската плажа, изминатите четири...

Ердоган и Бајден разговараа за авионите Ф-16

Ердоган и Бајден разговараа за авионите Ф-16

Њу Делхи, 10 септември 2023 (МИА) – Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган изјави дека на мар...

Image

Остани поврзан