• понеделник, 04 март 2024
Македонско финале на 51. Струшки ракометен турнир

Македонско финале на 51. Струшки ракометен турнир

Струга, 18 август 2023 (МИА) - Екипата на Вардар утре ќе ја брка рекордната 14-та титула на ракометн...

Македонските одбојкари со пораз од Јапонија го почнаа 47. издание на турнирот „Чајка“

Македонските одбојкари со пораз од Јапонија го почнаа 47. издание на турнирот „Чајка“

Скопје, 18 август 2023 (МИА) – Македонската одбојкарска репрезентација вечерва во СЦ „Борис Трајковс...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

19 август 2023 Багдад - Одбележување на 20-годишнината од нападот врз седиш...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

19 август 2023  Охрид – Во рамки на Караванот „Остави трага“ ќе се одр...

На самитот на БРИКС, кинескиот претседател ќе се сретне со африканските лидери

На самитот на БРИКС, кинескиот претседател ќе се сретне со африканските лидери

Пекинг, 18 август 2023 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг ќе се с...

Авганистан: Според талибанците, жените губат вредност ако нивните лица се видливи за мажите во јавност

Авганистан: Според талибанците, жените губат вредност ако нивните лица се видливи за мажите во јавност

Кабул, 18 август 2023 (МИА) - Портпаролот на талибанското Министерство за ширење доблест...

Самит на САД, Јапонија и Јужна Кореја за зајакнување на безбедноста поради ставовите на Пекинг и активностите на Пјонгјанг

Самит на САД, Јапонија и Јужна Кореја за зајакнување на безбедноста поради ставовите на Пекинг и активностите на Пјонгјанг

Вашингтон, 18 август 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден г...

Тунберг по пет години климатски протести: Продолжете со притисокот

Тунберг по пет години климатски протести: Продолжете со притисокот

Стокхолм, 18 август 2023 (МИА) - Шведската климатска активистка Грета Тунберг ги повика...

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Стево Пендаровски во Тема на денот на ТВ Сител

Реакција на ВМРО-ДПМНЕ на интервјуто на Стево Пендаровски во Тема на денот на ТВ Сител

Скопје, 18 август 2023 Наместо да се тресе од нервоза и да лаже по интервјуа, Пендаровски тр...

Вашингтон Пост: Русија регрутира шпиони во Полска за да ги саботира западните пратки на оружје

Вашингтон Пост: Русија регрутира шпиони во Полска за да ги саботира западните пратки на оружје

Вашингтон, 18 август 2023 (МИА) - Руските разузнавачки служби создале м...

Пендаровски: Посетата на Курти не беше проблематична, реагирав за истакнувањето на иконографијата

Пендаровски: Посетата на Курти не беше проблематична, реагирав за истакнувањето на иконографијата

Скопје, 18 август 2023 (МИА) - Со косовскиот премиер Албин Курти имам исклучително коректна соработк...

Британија: Медицинска сестра во неонатален оддел е прогласена за виновна за убиство на седум бебиња

Британија: Медицинска сестра во неонатален оддел е прогласена за виновна за убиство на седум бебиња

Лондон, 18 август 2023 (МИА) - Медицинска сестра од одделот за неонатол...

САД ја предупредуваат Турција на можни санкции поради Русија

САД ја предупредуваат Турција на можни санкции поради Русија

Вашингтон, 18 август 2023 (МИА) - Американската администрација упати пр...

Пендаровски: Во овој момент нема две третини, но тоа не значи и дека нема да има, опозицијата да каже каква алтернатива нуди

Пендаровски: Во овој момент нема две третини, но тоа не значи и дека нема да има, опозицијата да каже каква алтернатива нуди

Скопје, 18 август 2023 (МИА) - Со денешното гласање „против“ уште при утврдувањето на дневниот ред,...

ОН ги замрзнаа своите активности во палестинскиот бегалски камп во Либан поради присуството на вооружени лица

ОН ги замрзнаа своите активности во палестинскиот бегалски камп во Либан поради присуството на вооружени лица

Бејрут, 18 август 2023 (МИА) - Агенцијата на Обединетите нации за помош...

Image

Остани поврзан