• вторник, 23 јули 2024
Ахмети на средба со министрите од Вајмарската тројка

Ахмети на средба со министрите од Вајмарската тројка

Скопје, 17 јули 2023 (МИА) - Министрите од Вајмарската тројка вечерва имаа средба и со лидерот на ДУ...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 јули 2023 Скопје – Средба на претседателот на Собранието, Талат Џафери и...

Кикиљас: Денеска имавме 81 пожар

Кикиљас: Денеска имавме 81 пожар

Атина, 17 јули 2023 (МИА) – Денеска дали од невнимание, дали од криминална небрежност или од потпалу...

Претседателот Пендаровски оствари средба со „Вајмарската тројка“

Претседателот Пендаровски оствари средба со „Вајмарската тројка“

Скопје, 17 јули 2023 (МИА) - Преговарачкиот процес на Северна Македонија за членство во ЕУ, имплемен...

Постекоглу: Кејн е целосно посветен на Тотенхем

Постекоглу: Кејн е целосно посветен на Тотенхем

  Перт, 17 јули 2023 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Ангелос Постекоглу, рече денеска дек...

Маричиќ: Со политичка одговорност и консензус до европската цел, не смееме да се вратиме во чекалната на ЕУ 

Маричиќ: Со политичка одговорност и консензус до европската цел, не смееме да се вратиме во чекалната на ЕУ 

Скопје, 17 јули 2023 Вицепремиерот Маричиќ на прес-конференцијата со министрите за ЕУ на...

Бајден го покани Нетанјаху да се состане во САД

Бајден го покани Нетанјаху да се состане во САД

Ерусалим, 17 јули 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џозеф Бајден го покани израелскиот премиер...

Левица: Одбиено барањето за автентично толкување на Законот за плата и другите надоместоци

Левица: Одбиено барањето за автентично толкување на Законот за плата и другите надоместоци

Скопје, 17 јули 2023  На денешната Законодавно правна комисија едногласно беше одбиено...

У20: Силна конкуренција за македонските кошаркари во А дивизијата

У20: Силна конкуренција за македонските кошаркари во А дивизијата

Скопје, 17 јули 2023 (МИА) – По одигрувањето на завршните турнири во Скопје и Крит, познати се сите...

Мицотакис: Државниот механизам прави сѐ што може за да ги локализира големите пожари

Мицотакис: Државниот механизам прави сѐ што може за да ги локализира големите пожари

Атина, 17 јули 2023 (МИА) – Од нашите сограѓани сакам да побарам да ги следат упатствата на цивилнат...

Ковачевски - Вајмарска тројка: Силна поддршка од Германија, Франција и Полска

Ковачевски - Вајмарска тројка: Силна поддршка од Германија, Франција и Полска

Скопје, 17 јули 2023 (МИА) -  Јасна и силна поддршка на Република Северна Македонија за продолж...

Прв случај на африканска свинска чума во Косово

Прв случај на африканска свинска чума во Косово

Приштина, 17 јули 2023 (МИА) - Во општина Клокот денеска е потврден првиот случај на африканска свин...

Брнабиќ од Тирана: Отворен Балкан сè уште постои

Брнабиќ од Тирана: Отворен Балкан сè уште постои

 Белград, 17 јули 2023 (МИА) -Премиерката Ана Брнабиќ по средбата во Тирана изјави дека Отворен...

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на средба со министрите од Вајмарската група: Неприфатливи се уставни измени со политички диктат

ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата на средба со министрите од Вајмарската група: Неприфатливи се уставни измени со политички диктат

Скопје, 17 јули 2023 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ и нејзините коалициски партнери денеска ги информирале минис...

Шаќири: Со планот за реконструкција на 50 училишни објекти до подобри услови за воспитно-образовниот процес

Шаќири: Со планот за реконструкција на 50 училишни објекти до подобри услови за воспитно-образовниот процес

Скопје, 17 јули 2023 (МИА) - Обезбедувањето подобри услови за одвивање на воспитно-образовниот проце...

Image

Остани поврзан