• сабота, 15 јуни 2024
Шкендија со минимална предност ќе оди на реваншот во Велс

Шкендија со минимална предност ќе оди на реваншот во Велс

Скопје, 13 јули 2023 (МИА) - Шкендија вечерва во Скопје го победи Хаверфордвест од Велс со 1:0 во пр...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

14 јули 2023    Скопје - Министерката за животна средина...

Спасовски: Со здружени сили чекориме на патот кон интеграција во ЕУ

Спасовски: Со здружени сили чекориме на патот кон интеграција во ЕУ

Скопје, 13 јули 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски вечерва во Старата скоп...

Османи: Очигледно одењето во Брисел не беше доволно за опозицијата, па Брисел дојде во Скопје за да порача дека преговарачката рамка нема да се смени

Османи: Очигледно одењето во Брисел не беше доволно за опозицијата, па Брисел дојде во Скопје за да порача дека преговарачката рамка нема да се смени

Скопје, 13 јули 2023 (МИА) - Европскта Унија денеска дојде во Скопје, бидејќи очигледно одењето во Б...

МИА Најави - Свет

МИА Најави - Свет

14 јули 2023 Париз - Франција го слави националниот празник Денот на Бастил...

Намалена посетеноста во тематските паркови „Дизни ворлд“ и „Јуниверзал студиос“ во Флорида 

Намалена посетеноста во тематските паркови „Дизни ворлд“ и „Јуниверзал студиос“ во Флорида 

Вашингтон, 13 јули 2023 (МИА) - Забавните паркови „Дизни ворлд“ и „Јуниверзал студиос“ во Флорида, о...

Без вода утре корисниците од ул. „15-ти Корпус“ во  Гази Баба

Без вода утре корисниците од ул. „15-ти Корпус“ во Гази Баба

Скопје, 13 јули 2023 (МИА) - Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре од 7.00 часот без во...

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ го почна карванот „Иднина за сите во Македонија“

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ го почна карванот „Иднина за сите во Македонија“

 13 јули 2023  „Како што веќе најавивме денес како Унија на млади сили на ВМРО-ДПМ...

Шкупи со убедлив триумф на гостувањето во Литванија

Шкупи со убедлив триумф на гостувањето во Литванија

Каунас, 13 јули 2023 (МИА) – Фудбалерите на Шкупи забележаа убедлива победа со 5:0 вечерва на гостув...

Томислав Османли добитник на кинеска книжевна награда

Томислав Османли добитник на кинеска книжевна награда

Скопје, 13 јули 2023 (МИА) - Томислав Османли за српското издание на романот „Брод. Конзархија" ...

Во Берлин деактивирана бомба од 500 килограми од Втората светска војна, евакуирани 15.000 луѓе

Во Берлин деактивирана бомба од 500 килограми од Втората светска војна, евакуирани 15.000 луѓе

Берлин, 13 јули 2023 (МИА) - Бомба тешка 500 килограми од Втората светска војна, откриена во источни...

Николоски: Ни треба нов почеток во државата, а за тоа се потребни избори

Николоски: Ни треба нов почеток во државата, а за тоа се потребни избори

Скопје, 13 јули 2023   Скоро и да нема место каде граѓаните се задоволни од еко...

Гана депортира стотици луѓе кои бегаат од екстремистичкото насилство во Буркина Фасо

Гана депортира стотици луѓе кои бегаат од екстремистичкото насилство во Буркина Фасо

Акра, 13 јули 2023 (МИА) - Гана насилно депортирала стотици луѓе кои бегаат од насилството во Буркин...

Зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце за влез во државата, се чека околу 30 минути

Зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце за влез во државата, се чека околу 30 минути

Скопје, 13 јули 2023 (МИА) - Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини...

Путин: Влегувањето на Украина во НАТО ќе ја загрози безбедноста на Русија

Путин: Влегувањето на Украина во НАТО ќе ја загрози безбедноста на Русија

Москва, 13 јули 2023 (МИА) - Влезот на Украина во НАТО ќе ја загрози безбедноста на Русија, изјави р...

Image

Остани поврзан