• четврток, 23 мај 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

7 јуни 2023 Скопје – Протоколарна средба на претседателот на Собранието на...

Мицкоски: Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава

Мицкоски: Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава

Прилеп, 6 јуни 2023 (МИА) - Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е...

Фон дер Лајен: Русија ќе мора да плати за воените злосторства во Украина

Фон дер Лајен: Русија ќе мора да плати за воените злосторства во Украина

Брисел, 6 јуни 2023 (МИА) – Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен денеска изј...

31.000 луѓе протестираа против пензиската реформа во Париз, 17 лица се уапсени

31.000 луѓе протестираа против пензиската реформа во Париз, 17 лица се уапсени

Париз, 6 јуни 2023 (МИА) – На протестот против пензиската реформа во Париз денеска се собраа 31.000...

„Рамо до рамо до победа“ на СДСМ во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите 8 и 10 најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии

„Рамо до рамо до победа“ на СДСМ во Центар и Сарај: Со изградбата на коридорите 8 и 10 најмалку 600 милиони евра за домашните комапнии

Скопје, 6 јуни 2023 (МИА) - Караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ денеска беше со граѓаните на...

Ди Марија го напушта Јувентус

Ди Марија го напушта Јувентус

Торино, 6 јуни 2023 (МИА) – Аргентинскиот фудбалски репрезентативец Анхел ди Марија потврди денеска дека нема да го п...

Нова трагедија во Белград: Двајца матуранти се удавија на Ада Циганлија

Нова трагедија во Белград: Двајца матуранти се удавија на Ада Циганлија

Белград, 6 јуни 2023 (МИА) – Припадници на српското МВР, нуркачката единица на жандармеријата, од ез...

Кирби: САД немаат утврдено чија е вината за уривањето на браната 

Кирби: САД немаат утврдено чија е вината за уривањето на браната 

Вашингтон, 6 јуни 2023 (МИА) - САД не негираат дека руските сили може да се одговорни за уривањето на браната Нова Ка...

Лајчак и Ескобар побараа од косовските Срби да учествуваат на локалните избори во северно Косово

Лајчак и Ескобар побараа од косовските Срби да учествуваат на локалните избори во северно Косово

Приштина, 6 јуни 2023 (МИА) – Специјалниот пратеник на Европската унија за дијалогот меѓу Косово и Србија, Мирослав Л...

Вучиќ со Ескобар и Лајчак: Време е Приштина да ги исполни обврските, пред сè ЗСО

Вучиќ со Ескобар и Лајчак: Време е Приштина да ги исполни обврските, пред сè ЗСО

Белград, 6 јуни 2023 (МИА) – Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, кој денеска во Белград се сретна со...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

7 Јуни 2023  Брисел – Европската комисија ќе претстави предлог за неза...

Леброн Џејмс ќе ја стартува јубилејната 100. трка „24 часа Ле Ман“

Леброн Џејмс ќе ја стартува јубилејната 100. трка „24 часа Ле Ман“

Лос Анџелес, 6 јуни 2023 (МИА) – Американската кошаркарска ѕвезда Леброн Џејмс овој викенд ќе биде о...

Укрхидроенерго: Поплавите ќе продолжат да растат „до утре наутро“

Укрхидроенерго: Поплавите ќе продолжат да растат „до утре наутро“

Киев, 6 јуни 2023 (МИА) – Поплавите ќе продолжат во текот на ноќта и ќе го достигнат својот врв утре...

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: „Современи политики за развој на земјоделството“

Трибина на ВМРО-ДПМНЕ: „Современи политики за развој на земјоделството“

Скопје, 6 јуни 2023 Трипуновски: Идната владата на ВМРО-ДПМНЕ целосно ќе го рестарти...

Уапсен поранешниот градоначалник на Драч, Ванѓуш Дако

Уапсен поранешниот градоначалник на Драч, Ванѓуш Дако

Тирана, 6 јуни 2023 (МИА) – По налог на Специјалното обвинителство за организиран криминал и корупција, СПАК, попладн...

Image

Остани поврзан