• четврток, 16 мај 2024

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

7 Јуни 2023 

Брисел – Европската комисија ќе претстави предлог за независно етичко тело за институциите на Европската унија.

Париз – Францускиот претседател Емануел Макрон ќе го прими италијанскиот колега Серџо Матарела.

Богота – Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во дводневна посета на Колумбија.

Белград – Почнува дводневната посета на Србија на претседателката Индија, Драупади Мурму.

Остани поврзан