• петок, 24 ноември 2023

Укрхидроенерго: Поплавите ќе продолжат да растат „до утре наутро“

Укрхидроенерго: Поплавите ќе продолжат да растат „до утре наутро“

Киев, 6 јуни 2023 (МИА) – Поплавите ќе продолжат во текот на ноќта и ќе го достигнат својот врв утре наутро, соопшти украинската државна енергетска компанија Укрхидроенерго.

Извршниот директор на компанијата Игор Сирота рече дека очекува нивото на водата потоа да остане исто четири или пет дена, пред да почне да се намалува. јт/

Фото: Твитер

Остани поврзан