• сабота, 22 јуни 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД   2 јуни 2023 Скопје –...

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ја донесе изолацијата со прифаќање на бугарските диктати

ВМРО-ДПМНЕ: Ковачевски ја донесе изолацијата со прифаќање на бугарските диктати

Скопје, 1 јуни 2023  Проблемот на Владата е, тоа што Ковачевски наместо за граѓаните, р...

Баерн заинтересиран за Влаховиќ

Баерн заинтересиран за Влаховиќ

  Минхен, 1 јуни 2023 (МИА) – Германскиот фудбалски првак Баерн Минхен е заинтересиран...

Вјоса Османи: Косово е подготвено да одржи нови избори на север во државата

Вјоса Османи: Косово е подготвено да одржи нови избори на север во државата

Кишињев, 1 јуни 2023 (МИА) -  Претседателката на Косово Вјоса Османи изјави дека косовските вла...

Со „Волшебникот од Оз“ одбележан Меѓународниот ден на детето

Со „Волшебникот од Оз“ одбележан Меѓународниот ден на детето

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) - Со изведба на „Волшебникот од Оз“ денеска се одбележа Меѓународниот ден...

ФФМ: Билети за дуелот Македонија – Украина во продажба од понеделник

ФФМ: Билети за дуелот Македонија – Украина во продажба од понеделник

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) – Билетите за вториот натпревар на македонската фудбалска репрезентација в...

СДСМ: „Рамо до рамо“ до победа во Охрид, Кичево,  Василево, Свети Николе, Прилеп...

СДСМ: „Рамо до рамо“ до победа во Охрид, Кичево, Василево, Свети Николе, Прилеп...

Скопје, 1 јуни 2023  „Рамо до рамо до победа“ во Охрид, Кичево и Василево: СДСМ...

Челзи одби 30 милиони фунти за Колвил

Челзи одби 30 милиони фунти за Колвил

Лондон, 1 јуни 2023 (МИА) – Лондонскиот премиерлигаш Челзи ја одби понудата од Брајтон, кој за сума...

Маричиќ: Многу е едноставно, интеграција или изолација

Маричиќ: Многу е едноставно, интеграција или изолација

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) – Доколку опозицијата доаѓа со добра намера, односно со намера да најдеме...

Макрон: Париз и Берлин повикаа на нови избори на северот на Косово со учество на Срби

Макрон: Париз и Берлин повикаа на нови избори на северот на Косово со учество на Срби

Кишињев, 1 јуни 2023 (МИА) -  Францускиот претседател Емануел Макрон изјави во Молдавија дека П...

Ковачевски: Средбата со Мицкоски треба да се одржи наредните денови

Ковачевски: Средбата со Мицкоски треба да се одржи наредните денови

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) - Лидерската средба помеѓу премиерот и претседател на СДСМ Димитар Ковачев...

Ковачевски побарал од Шаќири уште еднаш да се разгледаат предложените реформи во образованието

Ковачевски побарал од Шаќири уште еднаш да се разгледаат предложените реформи во образованието

Скопје, 1 јуни 2023 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски побарал од министерот за образование и наук...

Павар сака да замине од Баерн

Павар сака да замине од Баерн

 Минхен, 1 јуни 2023 (МИА) – Германските медиуми пишуваат дека 27-годишниот француски фудбалски...

Албанската опозиција бара појаснување од претседателот Бегај за наводната посета на шефицата на албанското разузнавање на  Белград

Албанската опозиција бара појаснување од претседателот Бегај за наводната посета на шефицата на албанското разузнавање на  Белград

Тирана, 1 јуни 2023 (МИА) - Албанската опозиција побара од претседателот Бајрам Бегај појаснување за...

Европратениците одобрија зголемување на производството на муниција

Европратениците одобрија зголемување на производството на муниција

Брисел, 1 јуни 2023 (МИА) – Европратениците денеска го одобрија предлог-законот за зголемување на пр...

Image

Остани поврзан