• среда, 04 октомври 2023
Манчестер сити убедливо го победи Реал и избори финале во Лигата на шампионите

Манчестер сити убедливо го победи Реал и избори финале во Лигата на шампионите

Манчестер, 17 мај 2023 (МИА) - Манчестер сити вечерва на свој терен го победи Реал Мадрид со 4:0 во...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

18 мај 2023  Скопје - Собранието на Република Северна Македонија ќе ја...

Хари и Меган биле изложени на опасна бркотница на папараци со коли во Њујорк 

Хари и Меган биле изложени на опасна бркотница на папараци со коли во Њујорк 

Вашингтон, 17 мај 2023 (МИА) Принцот Хари и неговата сопруга Меган биле...

Рамо до рамо со граѓаните на Гостивар и Битола: Изградбата на Коридорите 8 и 10Д е врвен национален интерес

Рамо до рамо со граѓаните на Гостивар и Битола: Изградбата на Коридорите 8 и 10Д е врвен национален интерес

Скопје, 17 мај 2023 (МИА) - Како дел од караванот „Рамо до рамо до победа“ на СДСМ Благој Бочварски...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

18 мај 2023 Лисабон

Николовски: За првпат ќе има македонски национален штанд на саем во САД

Николовски: За првпат ќе има македонски национален штанд на саем во САД

Скопје, 17 мај 2023 (МИА) - Министерот за земјоделство Љупчо Николовски вечерва изјави дека за прв п...

ОН: Во поплавите во Јемен загинаа 31 лице

ОН: Во поплавите во Јемен загинаа 31 лице

Њујорк, 17 мај 2023 (МИА) - Најмалку 31 лице загина, 37 се повредени, а...

Град Скопје: Мостот „Беласица“ се вештачи, во наредните денови ќе биде донесена одлука дали ќе врати во употреба веднаш или ќе има интервенција

Град Скопје: Мостот „Беласица“ се вештачи, во наредните денови ќе биде донесена одлука дали ќе врати во употреба веднаш или ќе има интервенција

Скопје, 17 мај 2023 (МИА) - Во однос на различните тврдења околу неодамна опожарениот мост „Беласица...

ОН бара 100 милијарди долари заради премостување на „дигиталниот јаз“

ОН бара 100 милијарди долари заради премостување на „дигиталниот јаз“

Њујорк, 17 мај 2023 (МИА) - Обединетите нации денеска побараа од земјит...

Русија ги замрзна сметките на финската амбасада и конзулат

Русија ги замрзна сметките на финската амбасада и конзулат

Москва, 17 мај 2023 (МИА) - Русија ги замрзна банкарските сметки на фин...

Шаќири: Училишните педагози и психолози да се фокусираат на менталното здравје и добросостојба на учениците

Шаќири: Училишните педагози и психолози да се фокусираат на менталното здравје и добросостојба на учениците

Скопје, 17 мај 2023 (МИА) - Верувам дека преку професионално ангажирање на сите стручни соработници...

Северозападниот дел на БиХ се уште е зафатен од поплави, вонредна состојба во неколку градови

Северозападниот дел на БиХ се уште е зафатен од поплави, вонредна состојба во неколку градови

Сараево, 17 мај 2023 (МИА) - Северозападниот дел на Босна и Херцеговина...

Грковска: Посветено се движиме по реформскиот пат, не смееме да дозволиме пораст на евроскептицизмот

Грковска: Посветено се движиме по реформскиот пат, не смееме да дозволиме пораст на евроскептицизмот

Скопје, 17 мај 2023 (МИА) - Имаме реформски фронт и силна политичка волја за да се исполнат стратешк...

Гутереш го поздрави продолжувањето на договорот за извоз на жито

Гутереш го поздрави продолжувањето на договорот за извоз на жито

Њујорк, 17 мај 2023 (МИА) - Генералниот секретар на ОН Антонио Гутереш...

МЗТ Скопје прв финалист во кошаркарското првенство

МЗТ Скопје прв финалист во кошаркарското првенство

Скопје, 17 мај 2023 (МИА) – Екипата на МЗТ Скопје Аеродром ќе има можност да го брани трофејот во ма...

Image

Остани поврзан