• среда, 17 јули 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

8 мај 2023 Скопје

Вучиќ: Граѓаните сами да го предадат нелегалното оружје, по што следуваат строги казни

Вучиќ: Граѓаните сами да го предадат нелегалното оружје, по што следуваат строги казни

Белград, 7 мај 2023 (МИА) - Претседателот на Србија, Александар Вучиќ вечерва најави дека ќе бидат п...

Неделна акција за собирање смет во националниот парк Шар Планина

Неделна акција за собирање смет во националниот парк Шар Планина

Тетово, 7 мај 2023 (МИА) - Во организација на Националниот парк Шар Планина и планинарскиот клуб Тет...

Мицкоски: Обединување за силна победа за да не бидеме предмет на уцени

Мицкоски: Обединување за силна победа за да не бидеме предмет на уцени

Скопје, 7 мај 2023 (МИА) - Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва порач...

Наполи би можел да биде предводен од Конте, Де Зерби или Италијано доколку замине Спалети

Наполи би можел да биде предводен од Конте, Де Зерби или Италијано доколку замине Спалети

Неапол, 7 мај 2023 (МИА) - Лучијано Спалети е незадоволен од односот кон него од претседателот на На...

Леброн: Не смееме да се опуштиме

Леброн: Не смееме да се опуштиме

Лос Анџелес, 7 мај 2023 (МИА) – Најголемата ѕвезда на Лос Анџелес лејкерс, Леброн Џејмс, по убедлива...

Српскиот министер за образование Бранко Ружиќ поднесе неотповиклива оставка

Српскиот министер за образование Бранко Ружиќ поднесе неотповиклива оставка

Белград, 7 мај 2023 (МИА) – Министерот за образование на Србија, Бранко Ружиќ поднесе до премиерката...

Спасовски: Воспоставивме модерни стандарди кои целосно ќе ја реализираат клучната позиција на полицијата како сервис на граѓаните

Спасовски: Воспоставивме модерни стандарди кои целосно ќе ја реализираат клучната позиција на полицијата како сервис на граѓаните

Охрид, 7 мај 2023 (МИА) – Припадниците на полицијата се хероите на нашето време, тие секојдневно ги...

Литија со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“ во Струга

Литија со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“ во Струга

Струга, 7 мај 2023 (МИА) – Моштите на Свети Ѓеоргиј Победоносец, неговата чудотворна икона и Крнинск...

Струга ТЛ нов македонски фудбалски шампион

Струга ТЛ нов македонски фудбалски шампион

Струга, 7 мај 2023 (МИА) – Екипата на Струга Трим Лум е нов шампион во Првата македонска фудбалска л...

Централна свеченост по повод Денот на полицијата - 7 Мај (во живо)

Централна свеченост по повод Денот на полицијата - 7 Мај (во живо)

Скопје, 7 мај 2023 (МИА) - На сцената на Долни Сарај во Охрид се одржува централна манифестација по...

Традиционална Литија со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“ низ струшките улици (во живо)

Традиционална Литија со моштите на „Свети Георгиј Победоносец“ низ струшките улици (во живо)

Скопје, 7 мај 2023 (МИА) - На раскошно украсен епитаф, со локалното свештенство и братството и сестр...

Претседателот на Тотенхем подготвен да ја плати ослободителната клаузула за Алонсо

Претседателот на Тотенхем подготвен да ја плати ослободителната клаузула за Алонсо

Лондон, 7 мај 2023 (МИА) - Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, е подготвен да плати ослободителн...

Здружението „Тиквешки семејни винарии

Здружението „Тиквешки семејни винарии" официјално станува економско-социјален партнер на МЗШВ

Кавадарци, 7 мај 2023 (МИА) - Здружението „Тиквешки семејни винарии" оваа година официјално станува...

Детектор анкета: Жените и мажите се рамноправни, но постои полова дискриминација при вработување

Детектор анкета: Жените и мажите се рамноправни, но постои полова дискриминација при вработување

Скопје, 7 мај 2023 (МИА) - Жените и мажите се рамноправни но сепак, постои полова дискриминација при...

Image

Остани поврзан