• среда, 04 октомври 2023
Интер и Манчестер сити полуфиналисти во Лигата на шампиони

Интер и Манчестер сити полуфиналисти во Лигата на шампиони

Милано/Минхен, 19 април 2023 (МИА) – Интер и Манчестер сити го заверија вечерва пласманот во полуфин...

МИА најави – свет

МИА најави – свет

20 Април 2023 Брисел ...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

20 април 2023  Ско...

Кишида: Г7 во Хирошима ќе разговара и за ChatGPT, неопходни се меѓународни правила

Кишида: Г7 во Хирошима ќе разговара и за ChatGPT, неопходни се меѓународни правила

Токио, 19 април 2023 (МИА) – Јапонскиот премиер Фумио Кишида денеска најави дека лидерите на земјите...

Украински главен обвинител: Идентификувани се 310 потенцијални воени злосторници

Украински главен обвинител: Идентификувани се 310 потенцијални воени злосторници

Киев, 19 април 2023 (МИА) – Украинскиот главен обвинител Андриј Костин им рече на американските прет...

Си-ен-ен: Обновено снимањето на филмот „Р’ѓа“ на чиј сет Алек Болдвин ja застрела снимателката

Си-ен-ен: Обновено снимањето на филмот „Р’ѓа“ на чиј сет Алек Болдвин ja застрела снимателката

Вашингтон, 19 април 2023 (МИА) - Во Јелоустонски филмски ранч во Монтана неделава

„Рамо до рамо“ во општините Штип, Карбинци, Берово, Делчево, Зрновци, Пехчево

„Рамо до рамо“ во општините Штип, Карбинци, Берово, Делчево, Зрновци, Пехчево

Скопје, 19 април 2023 Потпретседатело...

Хант: Инфлацијата поголема од 10 проценти ја дестабилизира британската економија

Хант: Инфлацијата поголема од 10 проценти ја дестабилизира британската економија

Лондон. 19 април 2023 (МИА) – Британскиот министер за финансии Џереми Хант денеска изјави дека брита...

Приказната за Пепелашка на Драмското студио „Летечка театарска трупа“ два дена ги забавуваше тетовци

Приказната за Пепелашка на Драмското студио „Летечка театарска трупа“ два дена ги забавуваше тетовци

Тетово 19 април 2023 (МИА)

Не бараме ништо повеќе од она што ни следува - права како мажите и еднакви можности, порача Тренчевска

Не бараме ништо повеќе од она што ни следува - права како мажите и еднакви можности, порача Тренчевска

Скопје, 19 април 2023 (МИА) - По закон немаме дискриминација. Дискримин...

Америка испраќа нова воена помош за Украина во вредност од 325 милиони долари

Америка испраќа нова воена помош за Украина во вредност од 325 милиони долари

Вашингтон, 19 април 2023 (МИА) – САД ќе испратат дополнителна воена помош за Украина во вредност од...

Одземен медал на шкотска маратонка поради користење автомобил

Одземен медал на шкотска маратонка поради користење автомобил

Глазгов, 19 април 2023 (МИА) – Шкотската атлетичарка на долги патеки Јоасиј...

Тренчевска: Платите во јавниот сектор, вклучувајќи ги и на функционерите, да бидат по иста методологија

Тренчевска: Платите во јавниот сектор, вклучувајќи ги и на функционерите, да бидат по иста методологија

Скопје, 19 април 2023 (МИА) - За жал, з...

Во Судан не се почитува прекинот на огнот

Во Судан не се почитува прекинот на огнот

Картум, 19 април 2023 (МИА) – Борбите во главниот град на Судан продолжија и

Ковачевски: Ја донесовме најголемата странска инвестиција досега, 205 милиони евра со нови 4.000 работни места

Ковачевски: Ја донесовме најголемата странска инвестиција досега, 205 милиони евра со нови 4.000 работни места

19 април 2023    Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевск...

Image

Остани поврзан