• петок, 19 јули 2024
Директорот на БЈБ на терен заедно со полициските службеници

Директорот на БЈБ на терен заедно со полициските службеници

Скопје, 15 април 2023 (МИА) - Директорот на Бирото за јавна безбедност Сашо Тасевски зае...

Ковачевски: Ова е посебен Велигден и значаен момент во македонската црковно-национална меморија

Ковачевски: Ова е посебен Велигден и значаен момент во македонската црковно-национална меморија

Скопје, 15 април 2023 (МИА) - Непосредното пренесување на Благодатниот оган во земјава е уште еден...

Африканската Унија повика на прекин на огнот во Судан

Африканската Унија повика на прекин на огнот во Судан

Адис Абеба, 15 април 2023 (МИА) – Претседателот на Комисијата на Африканска Унија, Муса Факи Махамат...

Благодатниот оган директно од Ерусалим пристигна во Скопје

Благодатниот оган директно од Ерусалим пристигна во Скопје

Скопје, 15 април 2023 (МИА) - На Меѓународниот аеродром Скопје вечерва беше пречекана државната и цр...

Во прекин патниот правец Берово-Струмица на потегот од Владимирската до Русинската крстосница

Во прекин патниот правец Берово-Струмица на потегот од Владимирската до Русинската крстосница

Скопје, 15 април 2023 (МИА) - Авто мото сојузот на Македонија попладнево информира дека патниот прав...

Истрага против скопјанец кој пренесувал марихуана во автомобил на скопската обиколница

Истрага против скопјанец кој пренесувал марихуана во автомобил на скопската обиколница

Скопје, 15 април 2023 (МИА) - Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје денеска донесе...

ПМФЛ: Убедливи победи на Струга и Шкендија 

ПМФЛ: Убедливи победи на Струга и Шкендија 

Скопје, 15 април 2023 (МИА) – Лидерот „Струга“ очекувано ја совлада на дома...

Во Делчево се поголем бројот на млади вљубеници во олдтајмерите

Во Делчево се поголем бројот на млади вљубеници во олдтајмерите

Делчево, 15 април 2023 (МИА) - Во Делчево се поголем е бројот на млади вљубеници во олдтајмерите. Ед...

ДОМ им го честита Велигден на православните верници

ДОМ им го честита Велигден на православните верници

Скопје, 15 април 2023 Зелената партија ДОМ на сите граѓани од православна вероисповед им го...

МИА најави - свет

МИА најави - свет

16 април 2023 Токио - Во Каруизава почнува состанокот на министрите за надв...

Полска забрани увоз на украинско жито

Полска забрани увоз на украинско жито

Варшава, 15 април 2023 (МИА) - Полска забрани увоз на жито и друга храна од Украина со цел да го заш...

Околу 19 и 19:30 се очекува владиниот авион да слета на аеродромот во Софија со Светиот оган од Ерусалим

Околу 19 и 19:30 се очекува владиниот авион да слета на аеродромот во Софија со Светиот оган од Ерусалим

Софија, 15 април 2023 (МИА) - Денеска околу 19 и 19:30 часот на аеродромот во Софија се очекува да с...

Норвежанецот Хареиде нов селектор на Исланд

Норвежанецот Хареиде нов селектор на Исланд

Рејкјавик, 15 април 2023 (МИА) – Искусниот 69-годишен норвешки фудбалски ст...

Превентивна активност на ОВР Гостивар: „МВР за граѓаните – заедница, доверба, одговорност“

Превентивна активност на ОВР Гостивар: „МВР за граѓаните – заедница, доверба, одговорност“

Гостивар, 15 април 2023 (МИА) – Со делење на летоци и совети, полициските службеници од Одделението...

Куба се соочува со недостиг на горива

Куба се соочува со недостиг на горива

Хавана, 15 април 2023 (МИА) – Претседателот на Куба, Мигел Диаз-Канел денеска изјави дека...

Image

Остани поврзан