• вторник, 18 јуни 2024
Ковачевски за РТВ Словенија: Големите и стратешки одлуки секогаш носат придобивка за граѓаните

Ковачевски за РТВ Словенија: Големите и стратешки одлуки секогаш носат придобивка за граѓаните

Скопје, 3 апри...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

4 април 2023  Тетово - Премиерот Димитар Ковачевски, првиот вицепремие...

Путин постхумно го одличува воениот блогер убиен во нападот со бомба во Санкт Петербург

Путин постхумно го одличува воениот блогер убиен во нападот со бомба во Санкт Петербург

 

Италијанската крабрежна стража со хеликоптер спасила 32 мигранти од пуст остров крај Лампедуза

Италијанската крабрежна стража со хеликоптер спасила 32 мигранти од пуст остров крај Лампедуза

Рим, 3 април 2023 (МИА) - Италиј...

Прв случај на морбили кај 13 месечно дете од Свети Николе

Прв случај на морбили кај 13 месечно дете од Свети Николе

Штип, 3 април 2023 (МИА) - Потврден е прв случај на морбили кај 13 месечно дете од Свети Николе. Мар...

Поради дефект без електрична енергија неколку улици во М.Каменица

Поради дефект без електрична енергија неколку улици во М.Каменица

Македонска Каменица, 3 април 2023 (МИА) - Во Македонска Каменица во прекин снабдувањето со електричн...

Пожар во соблекувална го одложи почетокот на дуелот Емполи – Лече

Пожар во соблекувална го одложи почетокот на дуелот Емполи – Лече

Емполи, 3 април 2023 (МИА) – Почетокот на натпреварот во Серија А меѓу Емпо...

Утре отворен ден за граѓаните во касарната „Кузман Јосифовски-Питу“ во Тетово

Утре отворен ден за граѓаните во касарната „Кузман Јосифовски-Питу“ во Тетово

Тетово, 3 април 2023 (МИА) - Касарната „Кузман Јосифовски Питу“ во Тетово утре има отворен ден за по...

Коалицијата „ГЕРБ-СДС“ е победник на изборите во Бугарија, со речиси два отсто поголема доверба од „ПП-ДБ“

Коалицијата „ГЕРБ-СДС“ е победник на изборите во Бугарија, со речиси два отсто поголема доверба од „ПП-ДБ“

Софија, 3 април 2023 (МИА) – Во...

Маричиќ: Што поскоро да ги завршиме обврските за да го фатиме брзиот воз за членство во ЕУ

Маричиќ: Што поскоро да ги завршиме обврските за да го фатиме брзиот воз за членство во ЕУ

Едно лице тешко повредено во сообраќајка кај кавадаречкото село Марена

Едно лице тешко повредено во сообраќајка кај кавадаречкото село Марена

Кавадарци, 3 април 2023 (МИА) - Едно лице е тешко повредено во сообраќајка што вечерва

Анчелоти: Сакам да останам во Реал

Анчелоти: Сакам да останам во Реал

Мадрид, 3 април 2023 (МИА) – Тренерот на фудбалерите на Реал, Карло Анчелот...

Силен земјотрес го погоди островот Суматра во Индонезија

Силен земјотрес го погоди островот Суматра во Индонезија

 

Зеленски: Мир со Русија може да биде постигнат само со наша победа на бојното поле во Украина

Зеленски: Мир со Русија може да биде постигнат само со наша победа на бојното поле во Украина

Киев, 3 април 2023 (МИА) – Украи...

Средба Лога - Ивановска: Соработка и активности во борба против корупцијата

Средба Лога - Ивановска: Соработка и активности во борба против корупцијата

Скопје, 3 април 2023 (МИА) - Министерот за правда Кренар Лога на денешната средба со претседателката...

Image

Остани поврзан