• понеделник, 22 април 2024
МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

25 март 2023  Куманово - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовс...

ДЗСИ по вонредениот инспекциски надзор во болницата во Битола: Не се констатирани недостатоци во рамки на ДЗСИ

ДЗСИ по вонредениот инспекциски надзор во болницата во Битола: Не се констатирани недостатоци во рамки на ДЗСИ

Скопје, 24 март 2023 (МИА) - Државниот санитарен и здравствен инспектора...

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има ограничувања

Борел: Партнерството меѓу Русија и Кина има ограничувања

Брисел, 24 март 2023 (МИА) - Високиот претставник за надворешна и безбе...

Стојановиќ: Истрагата ќе покаже дали вработени се инволвирани при копањето на тунелот во „Идризово“

Стојановиќ: Истрагата ќе покаже дали вработени се инволвирани при копањето на тунелот во „Идризово“

Скопје, 24 март 2023 (МИА) - В.директорот на Управата за извршување на санкции Јовица Стојановиќ вел...

Бајден најави договор со Канада за борба против илегалната имиграција

Бајден најави договор со Канада за борба против илегалната имиграција

Отава, 24 март 2023 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска...

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да ја провлечам Србија низ иглени уши за да нема последици

Вучиќ: Целта во надворешната политика е да ја провлечам Србија низ иглени уши за да нема последици

Белград, 24 март 2023 (МИА) - Претседателот на Србија Александар Вучиќ...

САД: Зголемен бројот на жртви од контаминирани капки за очи

САД: Зголемен бројот на жртви од контаминирани капки за очи

Вашингтон, 24 март 2023 (МИА) - Бројот на смртни случаи поради употреба...

Општина Брвеница со повеќе активности ја одбележа Неделата на екологијата

Општина Брвеница со повеќе активности ја одбележа Неделата на екологијата

Тетово, 24 март 2023 (МИА) - Општин...

За брзо возење санкционирани 62 возачи на територија СВР Битола

За брзо возење санкционирани 62 возачи на територија СВР Битола

Скопје, 24 март 2023 (МИА) - Санкционирани се 62 возачи на територија на СВР Битола кои возеле побрз...

У18: Македонските фудбалери ремизираа на гостувањето во Баку

У18: Македонските фудбалери ремизираа на гостувањето во Баку

Баку, 24 март 2023 (МИА) – Македонската машка фудбалска репрезентација до 1...

Шолц го повика кинескиот претседател да се сретне и со Зеленски

Шолц го повика кинескиот претседател да се сретне и со Зеленски

Берлин, 24 март 2023 (МИА) - Кинескиот претседател Си Џинпинг, кој оваа...

Тухел официјално нов тренер на Баерн

Тухел официјално нов тренер на Баерн

Минхен, 24 март 2023 (МИА) –

Најмалку 165 лица се повредени во денешниот земјотрес во Иран

Најмалку 165 лица се повредени во денешниот земјотрес во Иран

Техеран, 24 март 2023 (МИА) -  Најмалку 165 лица се повредени во земјотресот кој утрово го пого...

Абазовиќ: Предвремени избори што поскоро, но согласно правниот поредок

Абазовиќ: Предвремени избори што поскоро, но согласно правниот поредок

Подгорица, 24 март 2023 (МИА) - Премиерот на Црна Гора, во технички ман...

Советот на Европа изрази загриженост поради употребата на сила на протестите во Франција

Советот на Европа изрази загриженост поради употребата на сила на протестите во Франција

Стразбур, 24 март 2023 (МИА) - Комесарката за човекови права на Советот...

Image

Остани поврзан