• четврток, 23 мај 2024
Грковска од Виена: Кога жените се вклучени, помалку се зборува за војни, а повеќе за решенија и напредок

Грковска од Виена: Кога жените се вклучени, помалку се зборува за војни, а повеќе за решенија и напредок

Скопје, 8 март 2023 (МИА) - Заменик-претседателката на Владата задолжена за политики за добро владее...

Чави: Не е лесно да си тренер на Барселона

Чави: Не е лесно да си тренер на Барселона

Барселона, 8 март 2023 (МИА) – Тренерот на Барселона, Чави Ернандез, рече д...

Макрон: Абортусот треба да се вметне во францускиот Устав

Макрон: Абортусот треба да се вметне во францускиот Устав

Париз, 8 март 2023 (МИА) – Франц...

Полицијата во Тбилиси вечерва употреби солзавец за да ги растера демонстрантите од центарот на градот

Полицијата во Тбилиси вечерва употреби солзавец за да ги растера демонстрантите од центарот на градот

Тбилиси, 8 март 2023 (МИА) - Гру...

Македонските футсалци ги завршија мундијалските квалификации 

Македонските футсалци ги завршија мундијалските квалификации 

Јевле, 8 март 2023 (МИА) - Македонската репрезентација во футсал не успеа д...

Жени се наоѓаат на 48 проценти од раководните позиции на организациски единици во МВР

Жени се наоѓаат на 48 проценти од раководните позиции на организациски единици во МВР

 Скопје, 8 март 2023 (МИА) - Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и државната секрет...

Перес го сака Артета на клупата на Реал Мадрид, доколку Анчелоти добие отказ

Перес го сака Артета на клупата на Реал Мадрид, доколку Анчелоти добие отказ

Мадрид, 8 март 2023 (МИА) – Мена...

ФБИ: ТикТок може да се користи за контрола и манипулација со информациите

ФБИ: ТикТок може да се користи за контрола и манипулација со информациите

Вашингтон, ...

Битиќи: Инфлацијата бележи тренд на опаѓање, цените на храната ќе продолжат да се намалуваат

Битиќи: Инфлацијата бележи тренд на опаѓање, цените на храната ќе продолжат да се намалуваат

Скопје, 8 март 2023 (МИА) - Инфлацијата бележи опаѓање, тренд што започна во ок...

Левица формира Aнтифашистички фронт на жените

Левица формира Aнтифашистички фронт на жените

8 март 2023  Ја известуваме јавноста дека на денешната редовна седница на Президиумот н...

Средба Грковска - Шмид: Во услови на безбедносна, енергетска и економска криза, одговорноста на политичарите е уште поголема

Средба Грковска - Шмид: Во услови на безбедносна, енергетска и економска криза, одговорноста на политичарите е уште поголема

Скопје, 8 март 2023 (МИА) - Во рамки на работната посета на Австрија, заменичката на претседателот н...

Марш за женски права: Жените и девојките се соочуваат со колективна негрижа

Марш за женски права: Жените и девојките се соочуваат со колективна негрижа

Османи на Балкански форум во Будимпешта

Османи на Балкански форум во Будимпешта

Скопје, 9 март 2023 (МИА) - Министерот за надворешни работи и претседава...

По повод 8 Март, отворена изложба „Иднина е женски род“ во Ист Гејт Мол

По повод 8 Март, отворена изложба „Иднина е женски род“ во Ист Гејт Мол

Скопје, 8 март 2023 (МИА) - На Меѓународниот ден на жената, евроамбасадорот Дејвид Гир, сопругата на...

Февруарската инфлација во Албанија е 7,1 отсто 

Февруарската инфлација во Албанија е 7,1 отсто 

Тирана, 8 март 2023 (МИА) – Во Албан...

Image

Остани поврзан