• понеделник, 22 април 2024
ЛШ: Интер со минимална победа над Порто, Сити ремизира во Лајпциг

ЛШ: Интер со минимална победа над Порто, Сити ремизира во Лајпциг

Милано, 22 февруари 2023 (МИА) – Ек...

Пратениците во 23 часот ќе ја продолжат седницата за реконструкција на Владата

Пратениците во 23 часот ќе ја продолжат седницата за реконструкција на Владата

Скопје, 22 февруари 2023 (МИА) - Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното продолжение н...

Кулеба за кинескиот мировен план: Ѓаволот е во деталите

Кулеба за кинескиот мировен план: Ѓаволот е во деталите

Њујорк, 22 февруари 2023 (МИА) – Украинскиот министер за надворешни работ...

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

23 Февруари 2023 Виена – Почнува дводневната зимска сесија на Парламентарно...

Генералната директорка на УНЕСКО бара построга регулација на социјалните мрежи

Генералната директорка на УНЕСКО бара построга регулација на социјалните мрежи

Париз, 22 февруари 2023 (МИА) – Генералната директорка на УНЕСКО, Одри Азуле денеска повика на глоба...

Кличко нејасен дали ќе го предизвика Зеленски на изборите следната година

Кличко нејасен дали ќе го предизвика Зеленски на изборите следната година

Киев, 22 февруари 2023 (МИА) – Виталиј Кличко, градоначалник на Киев и поранешен светски шампион во...

Морнариците на Русија, Кина и Јужна Африка почнуваат воени вежби во Индискиот Океан

Морнариците на Русија, Кина и Јужна Африка почнуваат воени вежби во Индискиот Океан

Преторија, 22 февруари 2023 (МИА) – Во Јужна Африка денеска беше одржана церемонија по повод почеток...

Промовиран 23 број на списанието „Велес“

Промовиран 23 број на списанието „Велес“

Велес, 22 февруари 2023 (МИА) - Во организација на Кл...

Почнaa карневалските празнувања во Струмица, градоначалникот го предаде клучот на карневалистите

Почнaa карневалските празнувања во Струмица, градоначалникот го предаде клучот на карневалистите

Струмица, 22 февруари 2023...

„Блакцето на баба“ - потсетување на старинските македонски слатки

„Блакцето на баба“ - потсетување на старинските македонски слатки

Велес, 22 февруари 2023 (МИА) - Во организациј...

Николоски: СДСМ и ДУИ само 2023 година ќе направат дупка во буџетот од 1 милијарда и 600 милиони евра

Николоски: СДСМ и ДУИ само 2023 година ќе направат дупка во буџетот од 1 милијарда и 600 милиони евра

  Проектираниот дефицит, односно дупка во буџетот, односно ко...

Киев: Русија ги засилува трупите на неколку позиции на фронтот

Киев: Русија ги засилува трупите на неколку позиции на фронтот

Киев, 22 февруари 2023 (МИА) – Непосредно пред годишнината од руската инвазија врз Украина која ќе

Учесниците на 54. Светска галерија на карикатури и на Остен биенале на цртеж Скопје 2022 на прием кај Пендаровски

Учесниците на 54. Светска галерија на карикатури и на Остен биенале на цртеж Скопје 2022 на прием кај Пендаровски

Скопје, 23 февруари 2023 (МИА) - Претседателот Стево Пендаровски денеска ќе приреди прием за меѓунар...

Пендаровски: Карикатурата е парадигма на пркосот и критичноста, таа мора да има место во нашите културни политики

Пендаровски: Карикатурата е парадигма на пркосот и критичноста, таа мора да има место во нашите културни политики

Скопје, 22 февруари 2023 (МИА) - Карикатурата со својата интердисциплинарност која ги спојува визуел...

Пол Џорџ: МВП треба да игра помеѓу 75 и 82 натпревари по сезона

Пол Џорџ: МВП треба да игра помеѓу 75 и 82 натпревари по сезона

Лос Анџелес, 22 февруари 2023 (МИА) –

Image

Остани поврзан