• четврток, 20 јуни 2024
Ратификувани договорите за ФРОНТЕКС и за слободен пристап до пазарот на трудот во Западен Балкан

Ратификувани договорите за ФРОНТЕКС и за слободен пристап до пазарот на трудот во Западен Балкан

Скопје, 14 февруари 2023 (МИА) - Собрание...

Ковачевски: Ратификацијата на Договорот за ФРОНТЕКС и спогодбите од Отворен Балкан го отворат патот на државата кон евроинтеграциите

Ковачевски: Ратификацијата на Договорот за ФРОНТЕКС и спогодбите од Отворен Балкан го отворат патот на државата кон евроинтеграциите

ЦДЦ: Tинејџерките во САД во екстремен бран на тага и насилство

ЦДЦ: Tинејџерките во САД во екстремен бран на тага и насилство

Њујорк, 13 февруари 2023 (МИА) - Речиси секоја трета американска средношколка се ч...

Бела куќа: Нема индикации дека соборените летечки објекти биле вонземски

Бела куќа: Нема индикации дека соборените летечки објекти биле вонземски

Вашингтон, 13 февруари 2023 (МИА) - Белата куќа денеска соопшти дека нема индикаци...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

14 февруари 2023

Чернотицки: Украинскиот Јавен сервис емитува програма од засолништа и за време на воздушни напади

Чернотицки: Украинскиот Јавен сервис емитува програма од засолништа и за време на воздушни напади

Киев, 13 февруари 20...

Поради тензична атмосфера албанскиот парламент ја прекина седницата

Поради тензична атмосфера албанскиот парламент ја прекина седницата

Тирана, 13 февруари 2013 (МИА) - По тензичната ситуација, што ја создадоа демократските пратеници од...

Чешкиот репрезентативец Јанкто обелодени дека е хомосексуалец

Чешкиот репрезентативец Јанкто обелодени дека е хомосексуалец

  Прага, 13 февруари 2023 (МИА) – Чеш...

Собранието треба да ја продолжи дебатата за разрешувањето на министрите од Алтернатива

Собранието треба да ја продолжи дебатата за разрешувањето на министрите од Алтернатива

ВМРО-ДПМНЕ: Ја поздравуваме одлуката на ДС да излезе од Владата, ги охрабруваме другите партии да го следат примерот

ВМРО-ДПМНЕ: Ја поздравуваме одлуката на ДС да излезе од Владата, ги охрабруваме другите партии да го следат примерот

Скопје, 13 февруари 2023    Со Ахмети и слугата К...

Во Турција 1,2 милиони луѓе останаа без покрив над главата

Во Турција 1,2 милиони луѓе останаа без покрив над главата

Анкара, 13 февруари 2023 (МИА) - Поради последиците од разорнит...

Османи на средба со граѓанскиот сектор во Молдавија: Граѓанските организации имаат клучна улога во промоција на дијалогот

Османи на средба со граѓанскиот сектор во Молдавија: Граѓанските организации имаат клучна улога во промоција на дијалогот

Скопје, 13 февруари 2023 (МИА) - Во рамки на својата официјална посета на Молдавија во својство на п...

Турската амбасада изрази благодарност за искажаната солидарност од земјава по земјотресот во Турција

Турската амбасада изрази благодарност за искажаната солидарност од земјава по земјотресот во Турција

Скопје, 13 февруари 2023 (МИА)

УЕФА: Минута молк за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија

УЕФА: Минута молк за жртвите од земјотресот во Турција и Сирија

  Нион, 13 февруари 2023 (МИА) – Сите...

Трајанов: ДС нема да ја поддржи реконструкцијата на Владата и нема да биде дел од мнозинството

Трајанов: ДС нема да ја поддржи реконструкцијата на Владата и нема да биде дел од мнозинството

Скопје, 13 февруари 2023 (МИА) - Вр...

Image

Остани поврзан