• среда, 24 април 2024
На денешен ден

На денешен ден

15 септември 2022 (МИА) 1776.- Во текот на американ...

Од верските календари

Од верските календари

15 октомври 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулија...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 15 октомври 2022 (МИА) - Денеска е сабота, 15 октомври 2022 година, 287-иот ден во годината. До...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

15 октомври 2022 Гостивар/Тетово - Претседателот на Владата на Република Северна Маке...

Ковачевски: Со закон да се унифицираат платите и ревизија на менаџерските договори

Ковачевски: Со закон да се унифицираат платите и ревизија на менаџерските договори

Скопје, 14 октомври 2022 (МИА) - Сметам дека треба да имаме еден општ колективен договор, кој ќе биде п...

Ковачевски: Обезбедено е финансирањето на Буџетот за годинава, и на депозитот за идната година

Ковачевски: Обезбедено е финансирањето на Буџетот за годинава, и на депозитот за идната година

Скопје, 14 октомрви 2022 (МИА) - За оваа година имаме комплетно обезбедено финансирање на Буџетот и тоа...

Ковачевски: Односите со ДУИ се исклучително коректни

Ковачевски: Односите со ДУИ се исклучително коректни

Скопје, 14 октомври 2022 (МИА) - Односите со ДУИ можам да ги оценам како исклучително коректни, рече ве...

Ковачевски во вторник ќе патува за Абу Даби на состаноци со инвестициски фондови

Ковачевски во вторник ќе патува за Абу Даби на состаноци со инвестициски фондови

Скопје, 14 октомври 2022 (МИА) - Премиерот Димитар Ковачевски во вторник патува за Абу Даби каде, како...

Николоски: Извештајот е реален, избалансиран има сектори кои што се подобро оценети, но и сектори кои што се полошо оценети

Николоски: Извештајот е реален, избалансиран има сектори кои што се подобро оценети, но и сектори кои што се полошо оценети

Скопје, 14 октомври 2022 Сметам дека Извештајот е реален, избалансиран има сектори кои што се подобро...

Спасовски: Реновирани 78 објекти, нови униформи и опрема за полицијата

Спасовски: Реновирани 78 објекти, нови униформи и опрема за полицијата

14 октомври 2022 Министерот Спасовски во интервјуто за кумановската ТВ Плус, покрај стратешки поставен...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

15 октомври 2022 Берлин - Конгрес на Партијата на европските социјалисти, каде герман...

Руско МНР: Русија и САД објавија податоци за нуклеарното оружје што го поседуваат

Руско МНР: Русија и САД објавија податоци за нуклеарното оружје што го поседуваат

Москва, 14 октомври 2022 (МИА) - Руското Министерство за надворешни работи објави информации за вкупнио...

Промовирана книгата „Хрватски театарски актери и режисери што работеле во Македонија од 1913 до 1941 година“

Промовирана книгата „Хрватски театарски актери и режисери што работеле во Македонија од 1913 до 1941 година“

Тетово, 14 октомври 2022 (МИА) - Во Тетово се одржа промоција на книгата „Хрватс...

Маричиќ: Важно да се подобри ефикасноста на администрацијата и да се задржат добрите луѓе

Маричиќ: Важно да се подобри ефикасноста на администрацијата и да се задржат добрите луѓе

Скопје, 14 октомври 2022 (МИА) - Вицепремиерот за европски прашања, Бојан Маричиќ смета дека не е добро...

Грета Тунберг: Германија не треба да ги затвора своите нуклеарни централи

Грета Тунберг: Германија не треба да ги затвора своите нуклеарни централи

Берлин, 14 октомври 2022 (МИА) - Германија не би требало да ги затвора нуклеарните централи кои во моме...

Image

Остани поврзан