• среда, 17 јули 2024
На денешен ден

На денешен ден

5 септември 2022 (МИА) 1568.- Роден е Томазо Кампан...

Од верските календари

Од верските календари

5 септември 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулија...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 5 септември 2022 (МИА) - Денеска е понеделник, 5 септември 2022 година, 243-иот ден во годината...

Италија го освои Европското првенство за одбојкарки до 19 години

Италија го освои Европското првенство за одбојкарки до 19 години

Скопје, 4 септември 2022 (МИА) – Одбојкарките на Италија се победнички на Европското првенство У-19 во...

Евробаскет 2022: Франција спречи уште едно изненадување на крајот на четвртиот ден

Евробаскет 2022: Франција спречи уште едно изненадување на крајот на четвртиот ден

Келн, 4 септември 2022 (МИА) – На Европското првенство 2022 во текот на денешниот ден се одиграа натпре...

Веспрем по петти пат го освои трофејот во СЕХА

Веспрем по петти пат го освои трофејот во СЕХА

Задар, 4 септември 2022 (МИА) – Ракометарите на Веспрем се победници на завршниот „Ф4“ турнир во Задар...

Приведени дилери на хероин на наплатната станица Сопот

Приведени дилери на хероин на наплатната станица Сопот

Скопје, 4 септември 2022 (МИА) - Полицијата денеска приведе две лица од Велес во чие возило пронашла дв...

МИА Најави - МКД

МИА Најави - МКД

5 септември 2022 Скопје - Седница на собраниската Комисија за прашања на изборите и и...

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

5 септември 2022 Брисел - Состанок на Советот за асоцијација ЕУ-Украина, со кој претс...

Академија Пандев му се заблагодари на тренерот Стојчев

Академија Пандев му се заблагодари на тренерот Стојчев

Струмица, 4 септември 2022 (МИА) – Струмичкиот фудбалски прволигаш Академија Пандев вечерва го отпушти...

Во Лас Вегас убиен е новинарот Џерман

Во Лас Вегас убиен е новинарот Џерман

Вашингтон, 4 септември 2022 (МИА) - Истражувачкиот новинар Џеф Џерман почина откако беше избоден со нож...

Еурофарм Пелистер 2 не ги мина квалификациите во Лигата на Европа

Еурофарм Пелистер 2 не ги мина квалификациите во Лигата на Европа

Битола, 4 септември 2022 (МИА) - Еурофарм Пелистер 2 не успеа да ја мине прва рунда од квалификациите з...

Британски медиуми: Затворите „окупирани“ од Албанци

Британски медиуми: Затворите „окупирани“ од Албанци

Тирана, 4 септември 2022 (МИА) - Албанците ги окупираат британските затвори“, објавија британските меди...

Турција донираше возила за албанската армија

Турција донираше возила за албанската армија

Тирана, 4 септември 2022 (МИА) - Турција донираше 40 возила „фиат егеа“ и автобуси за вооружените сили...

Повторно приведени две групи Сиријци кои се обиделе илегално да транзитираат низ Бугарија

Повторно приведени две групи Сиријци кои се обиделе илегално да транзитираат низ Бугарија

Софија, 4 септември 2022 (МИА) - Две групи мигранти денеска се откриени и приведени при обид илегално д...

Image

Остани поврзан