• понеделник, 17 јуни 2024
Oд верските календари

Oд верските календари

12 јули 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијански...

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност

Скопје,12 јули 2012 (МИА) - Времето ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер о...

Астрономсии календар

Астрономсии календар

Скопје, 12 јули 2022 (МИА) - Денеска е вторник, 12 јули 2022 година, 188-иот ден во годината. До крајот на годината оста...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 јули 2022 Скопје - Собранието ќе ја продолжи 78-та седница на која единствена точк...

За брзо возење 48 санкции на територијата на СВР Велес

За брзо возење 48 санкции на територијата на СВР Велес

Скопје, 11 јули 2022 (МИА) - Санционирани се 48 возачи кои возеле со брзина поголема од пропишаната на територија...

Заврши протестот против францускиот предлог

Заврши протестот против францускиот предлог

Скопје, 11 јули 2022 (МИА) – Заврши протестот на кој денеска, по осми пат, граѓаните побараа отфрлање н...

Германскиот парламент ќе биде осветлен ноќе и покрај апелот за штедење струја

Германскиот парламент ќе биде осветлен ноќе и покрај апелот за штедење струја

Берлин, 11 јули 2022 (МИА) - Германскиот парламент одлучи да го задржи надворешното осветлување на згра...

Хитроу во последен момент откажа летови за околу 10.000 патници

Хитроу во последен момент откажа летови за околу 10.000 патници

Лондон, 11 јули 2022 (МИА) - Лондонскиот аеродром „Хитроу“ денеска нареди откажување на десетици летови...

Рајчева: Во Бугарија блокирани 50.000 ИП адреси од Русија и Белорусија

Рајчева: Во Бугарија блокирани 50.000 ИП адреси од Русија и Белорусија

Софија, 11 јули 2022 (МИА) - Од почетокот на конфликтот во Украина, блокирани се околу 50.000 ИП а...

МНР: Потрагата по исчезнатиот македонски државјанин во Грција ќе продолжи утре наутро

МНР: Потрагата по исчезнатиот македонски државјанин во Грција ќе продолжи утре наутро

Скопје, 11 јули 2022 (МИА) - Министерството за надворешни работи соопшти дека во текот на денешниот ден...

Прв пораз за македонските кошаркарки на ЕП Б-дивизија У-20

Прв пораз за македонските кошаркарки на ЕП Б-дивизија У-20

Скопје, 11 јули 2022 (МИА) – Македонската репрезентација составена од кошаркарки до 20 години вечерва з...

Учесниците на протестот против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието

Учесниците на протестот против францускиот предлог пристигнаа пред Собранието

Скопје, 11 јули 2022 (МИА) - Со транспаренти „Ултиматиум, не благодарам“ и „Сепак, ние ќе победиме“, уч...

Француското Националното собрание го отфрли предлогот за гласање недоверба на владата на Елизабет Борн

Француското Националното собрание го отфрли предлогот за гласање недоверба на владата на Елизабет Борн

Париз, 11 јули 2022 (МИА) - Француското Национално...

Федерер: Веќе не мислам дека тенисот ми е неопходен

Федерер: Веќе не мислам дека тенисот ми е неопходен

Цирих, 11 јули 2022 (МИА) - Дваесеткратниот грен слем победник Роџер Федерер одговори на прашање за мож...

На Табановце се чека околу еден час за влез, на ГП Богородица околу 30 минути за излез од земјава

На Табановце се чека околу еден час за влез, на ГП Богородица околу 30 минути за излез од земјава

Скопје, 11 јули 2022 (МИА) - Поради зголемена фреквенција на возила, на Граничниот премин Табановце за...

Image

Остани поврзан