• четврток, 20 јуни 2024
На денешен ден

На денешен ден

23 јуни 2022 (МИА) 1501.- Португалскиот морепловец...

Од верските календари

Од верските календари

23 јуни 2022 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулијански...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 23 јуни 2022 (МИА) - Денеска е четврток, 23 јуни 2022 година, 169-иот ден во годината. До крајо...

Мицкоски: За францускиот предлог е преговарано многу порано

Мицкоски: За францускиот предлог е преговарано многу порано

Скопје, 22 јуни 2022 (МИА) - Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не верува дека преми...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

23 јуни 2022 Скопје – Претседателот Стево Пендаровски ќе го врачи признанието „Инжене...

Шаќири присуствуваше на промоција на дипломираните студенти на Меѓународниот балкански универзитет

Шаќири присуствуваше на промоција на дипломираните студенти на Меѓународниот балкански универзитет

Скопје, 22 јуни 2022 (МИА) - Oсновната мисија на Универзитетот претставува квалитетно образование на мл...

Комисијата за финансирање и буџет разгледа 19 амандмани, седницата продолжува утре

Комисијата за финансирање и буџет разгледа 19 амандмани, седницата продолжува утре

Скопје, 22 јуни 2022 (МИА) - Собраниската комисија за финансирање и буџет денеска разгледа 19 амандмани...

Рекорден интерес за билети за Мундијалот во Катар

Рекорден интерес за билети за Мундијалот во Катар

Доха, 22 јуни 2022 (МИА) – Бројот на продадени влезници за Светското фудбалско првенство во Катар, по з...

Бајден повика на тримесечно замрзнување на данокот на гориво

Бајден повика на тримесечно замрзнување на данокот на гориво

Вашингтон, 22 јуни 2022 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден го повика Конгресот на САД да ги за...

Тупанчески: Треба да се инвестира во интегритетот на судиите, платите се зголемуваат за 15 проценти

Тупанчески: Треба да се инвестира во интегритетот на судиите, платите се зголемуваат за 15 проценти

Скопје, 22 јуни 2022 Министерот за правда Никола Тупанчески во вечерашната емисија „Што не е јасно?“ с...

Лион објави дека финансиски ќе му парира на ПСЖ

Лион објави дека финансиски ќе му парира на ПСЖ

Лион, 22 јуни 2022 (МИА) – Новиот сопственик на францускиот прволигаш Лион, американскиот бизнисмен Џон...

„Пијано трио“ со концерт во Делчево

„Пијано трио“ со концерт во Делчево

Делчево, 22 јуни 2022 (МИА) - Во организација на Центарот за култура „Никола Јонков Вапцаров“ вечерва в...

ДОМ ќе ја напушти Владата ако се прифати францускиот предлог

ДОМ ќе ја напушти Владата ако се прифати францускиот предлог

Скопје, 22 јуни 2022 (МИА) - Демократската обнова на Македонија (ДОМ) објави дека ќе ја напушти Владата...

Зеленски: Верувам дека сите членки на ЕУ ќе го поддржат предлогот Украина да добие статус на кандидат за влез во ЕУ

Зеленски: Верувам дека сите членки на ЕУ ќе го поддржат предлогот Украина да добие статус на кандидат за влез во ЕУ

Киев, 22 јуни 2022 (МИА) - Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска изјави дека верува оти си...

Демократскиот сојуз најави дека ќе излезе од Владата доколку биде прифатен францускиот предлог

Демократскиот сојуз најави дека ќе излезе од Владата доколку биде прифатен францускиот предлог

Скопје, 22 јуни 2022 (МИА) - Генералниот секретар на Демократскиот сојуз и актуелен заменик-министер за...

Image

Остани поврзан