• вторник, 25 јуни 2024
На денешен ден

На денешен ден

12 октомври 2021 (МИА) 1492.- Прочуениот италијанс...

Од верските календари

Од верските календари

12 октомври 2021 (МИА) ОД КАЛЕНДАРОТ НА МПЦ Според календарот на МПЦ (Јулија...

Претпладне со локални врнежи од дожд, попладне со сончеви периоди

Претпладне со локални врнежи од дожд, попладне со сончеви периоди

Скопје, 12 октомври 2021 (МИА) – Времето во земјава ќе биде променливо облачно, претпладне со локални в...

Астрономски календар

Астрономски календар

Скопје, 12 октомври 2021 (МИА) – Денеска вторник, 12 октомври 2021 година, 285-иот ден во годината. До...

МИА Најави МКД

МИА Најави МКД

12 октомври 2021  Скопје – Министерката за образование и наука, Мила Царовска ќе се о...

Движењето Беса со централен митинг во Слатино, Општина Теарце

Движењето Беса со централен митинг во Слатино, Општина Теарце

Тетово, 11 октомври 2021 (МИА) - Кандидатот на Движењето...

Мурсели: Ќе помогнеме во постапката за изградба на засолниште за жени жртви на семејно насилство

Мурсели: Ќе помогнеме во постапката за изградба на засолниште за жени жртви на семејно насилство

Тетово, 11 октомври 2021 (МИА) - Кандидатот за градоначалник од Алијанса за Албанците и Алтернатив...

Германците пресилни за македонските фудбалери

Германците пресилни за македонските фудбалери

Скопје, 11 октомври 2021 (МИА) – Прв пораз за македонската фудбалска репрезентација на домашен терен во...

Јовчески: Прилеп заслужува повеќе

Јовчески: Прилеп заслужува повеќе

Прилеп, 11 октомври 2021 (МИА) - Прилеп и прилепчани, заслужуваат мно...

Арсовска: Бесплатен јавен превоз и отворена општина која ќе ги слуша граѓаните

Арсовска: Бесплатен јавен превоз и отворена општина која ќе ги слуша граѓаните

Скопје, 11 октомври 2021 (МИА) - Бесплатен јавен превоз и отворена општина која ќе ги слуша предлозите...

Отворена изложбата „Преспа во срцето“, постхумно со дела на Кирил Јоновски

Отворена изложбата „Преспа во срцето“, постхумно со дела на Кирил Јоновски

Ресен, 11 октомври 2021 (МИА) – Триесеттина дела со мотиви од Преспа на ликовниот уметник Кирил Јоновск...

Заев: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ е поставено како внатрешен непријател на Северна Македонија и на народот

Заев: Раководството на ВМРО-ДПМНЕ е поставено како внатрешен непријател на Северна Македонија и на народот

Скопје, 11 октомври 2021 (МИА) - Раководството на ВМРО-ДПМНЕ е поставено како внатрешен непријател на Републ...

Шилегов и Вескоски од Карпош: Бесплатен јавен градски превоз за сите пензионери во Скопје секој ден во неделата

Шилегов и Вескоски од Карпош: Бесплатен јавен градски превоз за сите пензионери во Скопје секој ден во неделата

Скопје, 11 октомври 2021 (МИА) - Бесплатен јавен градски превоз за сите пензионери во Скопје секој ден...

Герасимовски: Ќе ги донесеме сите ДУП-ови за да го заштитиме јавниот простор

Герасимовски: Ќе ги донесеме сите ДУП-ови за да го заштитиме јавниот простор

Скопје, 11 октомври 2021 (МИА) - Кандидатот за градоначалник од СДСМ за општина Центар, Горан Гера...

Мицковски: Доаѓа крај на продавањето на македонските интереси

Мицковски: Доаѓа крај на продавањето на македонските интереси

Прилеп, 11 октомври 2021 (...

Image

Остани поврзан