• e hënë, 15 korrik 2024
Ibrahimi edhe një vit në Strugë

Ibrahimi edhe një vit në Strugë

Strugë, 7 qershor 2024 (MIA) - Golashënuesi më i mirë në historinë e Ligës së Parë në futbollin e Ma...

Ançeloti nuk tregon nëse Reali është favorit në finalen e LK

Ançeloti nuk tregon nëse Reali është favorit në finalen e LK

Madrid, 27 maj 2024 (MIA) - Trajneri i Real Madridit, Karlo Ançeloti nuk deshi të tregojë nëse ekipi...

Mota pasardhës i Alegrit në Juventus

Mota pasardhës i Alegrit në Juventus

Romë, 23 maj 2024 (MIA) - Gjiganti italian në futboll e ka emëruar Tiago Motan për trajner të r...

Finalja e Ligës së kampionëve në vitin 2026 në Budapest

Finalja e Ligës së kampionëve në vitin 2026 në Budapest

Budapest, 22 maj 2024 (MIA) - Finalja e Ligës së kampionëve në vitin 2026 do të luhet në stadiu...

Mesfushori i Real Madridit, Çuameni do të mungojë në finalen e Ligës së kampionëve kundër Borusia Dortmundit për shkak të lëndimit

Mesfushori i Real Madridit, Çuameni do të mungojë në finalen e Ligës së kampionëve kundër Borusia Dortmundit për shkak të lëndimit

Londër, 20 maj 2024 (MIA) - Mesfushori i Real Madridit, Aurelien Çuameni do të mungojë në final...

UEFA mund të mos e lejojë Zhironën të luajë në Ligën e kampionëve

UEFA mund të mos e lejojë Zhironën të luajë në Ligën e kampionëve

Londër, 15 maj 2024 (MIA) - Asociacioni evropian i futbollit propozoi që "City Football Group", inve...

Slloveni Vinçiq do ta ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së kampionëve

Slloveni Vinçiq do ta ndajë drejtësinë në finalen e Ligës së kampionëve

Nion, 13 maj 2024 (MIA) -  Federata evropiane e futbollit (UEFA) vendosi sot që slloveni 4...

Italia dhe Gjermania me nga pesë ekipe në Ligën e kampionëve në sezonin e ardhshëm

Italia dhe Gjermania me nga pesë ekipe në Ligën e kampionëve në sezonin e ardhshëm

Nion, 10 maj 2024 (MIA) - Italia dhe Gjermania kanë siguruar vend shtesë në Ligën e kampionëve...

Reali i Madridit dhe Borusia do të marrin nga 25.000 bileta për finalen në

Reali i Madridit dhe Borusia do të marrin nga 25.000 bileta për finalen në "Uembli"

Madrid, 9 maj 2024 (MIA) - Finalistët në Ligën e kampionëve, Reali i Madridit dhe Borusia e Dor...

Vinisius: Uniteti është çelësi i suksesit të Real Madridit

Vinisius: Uniteti është çelësi i suksesit të Real Madridit

Madrid, 9 maj 2024 (MIA) - Sulmuesi brazilian i Real Madridit, Vinisius pas kualifikimit të mbrëmshë...

Borusia Dortmundi ka fituar PSZh-në në ndeshjen e parë të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

Borusia Dortmundi ka fituar PSZh-në në ndeshjen e parë të gjysmëfinales në Ligën e Kampionëve

Dortmund, 2 maj 2024 (MIA) - Borusia Dortmund mbrëmë e ka mposhtur Pari Sen Zhermenin me rezultatin...

Ançeloti është trajneri i parë që tre herë e ka eliminuar Guardiolën nga Liga e kampionëve, Reali e ka fituar trofeun në dy rastet paraprake

Ançeloti është trajneri i parë që tre herë e ka eliminuar Guardiolën nga Liga e kampionëve, Reali e ka fituar trofeun në dy rastet paraprake

Mançester, 18 prill 2024 (MIA) - Karlo Ançeloti është trajneri i parë, i cili tre herë e ka eli...

Bajern dhe Reali në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve

Bajern dhe Reali në gjysmëfinale të Ligës së kampionëve

Mynih/Mançester, 17 prill 2024 (MIA) - Futbollistët e Bajernit të Mynihut u kualifikuan në gjys...

PSZh dhe Borusia Dortmund gjysmëfinalistë të parë në Ligën e kampionëve

PSZh dhe Borusia Dortmund gjysmëfinalistë të parë në Ligën e kampionëve

Barcelonë, Dortmund, 17 prill 2024 (MIA) - Futbollistët e PSZh-së dhe Borusia Dortmundit kanë siguru...

Simeone: Kam ndjenjë të mirë se do të luajmë një ndeshje të shkëlqyer sonte me Borusia Dortmundin

Simeone: Kam ndjenjë të mirë se do të luajmë një ndeshje të shkëlqyer sonte me Borusia Dortmundin

Dortmund, 16 prill 2024 (MIA) - Trajneri i Atletiko Madridit, Diego Simeone, me optimizëm e pre...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR