• e shtunë, 22 qershor 2024
LPFMV: Fitore për Strugën dhe Shkupin, gabon Shkëndija

LPFMV: Fitore për Strugën dhe Shkupin, gabon Shkëndija

Shkup, 10 mars 2024 (MIA) – Në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut sot janë luajtur nde...

LPFM: Shkëndija e mposhti Vardarin, për një pikë për Shkupi dhe Strugën

LPFM: Shkëndija e mposhti Vardarin, për një pikë për Shkupi dhe Strugën

 Shkup, 3 mars 2024 (MIA)  -  Shkëndija e Tetovës  ka mposhtur pasdite Vardarin...

LPFM: Shkëndija pret Vardarin në derbin e xhiros së 21-të

LPFM: Shkëndija pret Vardarin në derbin e xhiros së 21-të

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Ekipet e ligës së parë të futbollit të Maqedonisë sot do të luajnë xhiron...

Nga një pikë për Strugën dhe Shkendijën në derbin e xhiros së njëzet të LPFM

Nga një pikë për Strugën dhe Shkendijën në derbin e xhiros së njëzet të LPFM

Strugë, 24 shkurt 2024 (MIA) - Baraz 2:2 përfundoi derbi i ndeshjes së xhiross së njëzet në Lig...

Këtë fundjavë vazhdon Liga e parë e futbollit në Maqedoninë e Veriut

Këtë fundjavë vazhdon Liga e parë e futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 16 shkurt 2024 (MIA) - Me ndeshjet e xhiros së 19-të këtë fundjavë fillon pjesa e dytë e sezo...

Shkupi u përforcua me katër të huaj

Shkupi u përforcua me katër të huaj

Shkup, 12 shkurt 2024 (MIA) - Ekipi i dytë i plasuar në kampionatin e futbollit në Maqedoni të...

Shkëndija barazoi kundër Dinamo Kiev të Ukrainës

Shkëndija barazoi kundër Dinamo Kiev të Ukrainës

 Belek, 9 shkurt 2024 (MIA) - Futbollistët e Shkëndijës së Tetovës me barazim 1-1 (1-0) ndaj gj...

Stuga lider i ri i tabelës në LPFMV

Stuga lider i ri i tabelës në LPFMV

Shkup 6 dhjetor 2023 (MIA) - Kampioni aktual Struga është ngjitur në kreun e tabelës si lider në lig...

Shkupi ka mposhtur Shkendijen, Struga me një kthesë në pikë në Kavadar

Shkupi ka mposhtur Shkendijen, Struga me një kthesë në pikë në Kavadar

Shkup, 3 dhjetor 2023 (MIA) – Në derbi ndeshjen e xhiros së 17-të të Ligës së Parë të Futbollit të M...

LPMF: Struga më e suksesshme se Vardari, Shkëndija e mposhti Rabotniçkin

LPMF: Struga më e suksesshme se Vardari, Shkëndija e mposhti Rabotniçkin

Shkup, 29 nëntor 2023 (MIA) - Në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll sot pasdite u luajtën nd...

Shkupi përsëri lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkupi përsëri lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 26 nëntor 2023 (MIA) - Pas fitores së sotme dhe tri pikët e reja, ekipi i Shkupit përsëri ësh...

Shkupi lider i ri në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll

Shkupi lider i ri në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll

Shkup, 29 tetor 2023 (MIA) - Ekipi i Shkupit pasdite shënoi fitore kundër Rabotniçkit dhe tani...

Shkupi e mposhti AP Brerën në hapjen e xhiros së 7-të në PMFL

Shkupi e mposhti AP Brerën në hapjen e xhiros së 7-të në PMFL

 Shkup, 16 shtator 2023 (MIA) – Në ndeshjen e parë të xhiros së 7-të të Ligës së Parë të Futbol...

LPMF: Gostivari me fitore të parë në sezonin e ri, Vardari nuk arriti as me një lojtar më shumë kundër Sileksit

LPMF: Gostivari me fitore të parë në sezonin e ri, Vardari nuk arriti as me një lojtar më shumë kundër Sileksit

Shkup, 23 gusht 2023 (MIA) - Katër ndeshje u luajtën sot pasdite nga xhiroja e katërt në Ligën e par...

Struga TL kundër Gostivarit e filloi mbrojtjen e titullit në LPFM

Struga TL kundër Gostivarit e filloi mbrojtjen e titullit në LPFM

Shkup, 27 korrik 2023 (MIA) - Ekipi i Struga Trim Lum do ta presë Gostivarin në xhiron e parë t...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR