• e enjte, 25 prill 2024
Katari kumtoi se 39 palestinezë sot do të lirohen nga burgjet izraelite

Katari kumtoi se 39 palestinezë sot do të lirohen nga burgjet izraelite

Doha, 26 nëntor 2023 (MIA) - Gjithsej 39 palestinezë do të lirohen sot nga burgjet në Izrael, deklar...

Osmani në Forumin rajonal të Unionit për Mesdheun  në Barcelonë

Osmani në Forumin rajonal të Unionit për Mesdheun në Barcelonë

Shkup, 26 nëntor 2023 (MIA) - Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot dhe nesër do të marrë...

Më së ftohti në Kodrën e Diellit, më së shumti borë në Pozharan dhe Gjurishtë

Më së ftohti në Kodrën e Diellit, më së shumti borë në Pozharan dhe Gjurishtë

Shkup, 26 nëntor 2023 (MIA) - Në Kodrën e Dierllit pasdite është më së ftohti, minus tetë gradë, ndë...

Armata izraelite kumtoi se 14 pengj izraelitë dhe tre të huaj i janë dorëzuar Kryqit të Kuq në Gazë

Armata izraelite kumtoi se 14 pengj izraelitë dhe tre të huaj i janë dorëzuar Kryqit të Kuq në Gazë

Tel Aviv, 26 nëntor 2023 (MIA) - Katërmbëdhjetë pengj izraelitë dhe tre shtatas të huaj i janë...

Shtajnmaer arriti për vizitë dyditore në Izrael

Shtajnmaer arriti për vizitë dyditore në Izrael

Berlin, 26 nëntor 2023 (MIA) - Presidenti gjerman Frank-Valter Shtajnmaer arriti pasdite në Tel Aviv...

SHBA-ja pohon se

SHBA-ja pohon se "kanë arsye" të besojnë se Hamasi sot do të lirojë një peng amerikan

Nju-Jork, 26 nëntor 2023 (MIA) - Shtëpia e Bardhë ka shprehur bindje se një shtetas amerikan është m...

Një tanker i ndërlidhur me kompani izraelite është sekuestruar në afërsi të bregut të Jemenit

Një tanker i ndërlidhur me kompani izraelite është sekuestruar në afërsi të bregut të Jemenit

Uashington, 26 nëntor 2023 (MIA) - Një tanker i ndërlidhur me një kompani izraelite është sekuestrua...

Shkupi përsëri lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkupi përsëri lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 26 nëntor 2023 (MIA) - Pas fitores së sotme dhe tri pikët e reja, ekipi i Shkupit përsëri ësh...

Rusia e ka vendosur zëdhënësin e Metës në listën e personave të kërkuar

Rusia e ka vendosur zëdhënësin e Metës në listën e personave të kërkuar

Moskë, 26 nëntor 2023 (MIA) - Rusia e ka vendosur në listën e personave të kërkuar Endi Stoun, zëdhë...

Izet Mexhiti: RMV e fundit në rajon me rritje ekonomike

Izet Mexhiti: RMV e fundit në rajon me rritje ekonomike

Shkup, 26 nëntor 2023  Se kjo qeveri ka ZERO vizion për zhvillim ekonomik, tregon vetë...

Rita Ora me bashkëshortin Taika Vaititi arritën në Prishtinë

Rita Ora me bashkëshortin Taika Vaititi arritën në Prishtinë

Prishtinë, 26 nëntor 2023 (MIA) - Këngëtarja shqiptare me famë botërore, me prejardhje nga Kosova, R...

Spasovski: Kemi hapur betejë serioze me strukturat kriminele, pjesa më e madhe e tyre janë prapa grilave

Spasovski: Kemi hapur betejë serioze me strukturat kriminele, pjesa më e madhe e tyre janë prapa grilave

Shkup, 26 nëntor 2023 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski thotë se përfund...

Armata izraelite pohon se ka konfiskuar 1,3 milionë dollarë nga Hamasi

Armata izraelite pohon se ka konfiskuar 1,3 milionë dollarë nga Hamasi

Tel Aviv, 26 nëntor 2023 (MIA) - Armata izraelite ka konfiskuar mjete me vlerë prej rreth 1,3 milion...

MIA FLESH

MIA FLESH

15:00/26 nëntor 2023  Shkup, 26 nëntor 2023 (MIA) - Komunikacioni në rrugët shtetërore...

Stuhia që e goditi Turqinë perëndimore shkaktoi përmbytje në Izmir

Stuhia që e goditi Turqinë perëndimore shkaktoi përmbytje në Izmir

Ankara, 26 nëntor 2023 (MIA) - Të reshurat e mëdha dhe era e fuqishme ka shkaktuar rritje të nivelit...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR