• e mërkurë, 29 maj 2024

Shkupi përsëri lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkupi përsëri lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 26 nëntor 2023 (MIA) - Pas fitores së sotme dhe tri pikët e reja, ekipi i Shkupit përsëri është lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut.

Rezultate: 

Rabotniçki-Gostivar 0:0
Shkupi- Maqedonia GjP 1:0
Tikvesh - Brera 1:0 

Për shkak të gjendjes së keqe të fushave në Strugë dhe Kratovë, janë anuluar ndeshjet Struga TL - Voska dhe Sileks - Vardar.

Dje Bregallnica dhe Shkëndija luajtën baraz 2:2.

Tabela: Shkupi 31 pikë, Shkëndija 29, Struga TL 27, Sileksi 23, Rabotniçki 20, Brera Strumica 19, Tikvesh 19, Gostivar 19, Voska 16, Maqedonia GjP 15, Bregallnica 15 dhe Vardari 11. bsh/

Foto: MIA

QËNDRONI TË LIDHUR