• e shtunë, 15 qershor 2024
Nga një pikë për Strugën dhe Shkendijën në derbin e xhiros së njëzet të LPFM

Nga një pikë për Strugën dhe Shkendijën në derbin e xhiros së njëzet të LPFM

Strugë, 24 shkurt 2024 (MIA) - Baraz 2:2 përfundoi derbi i ndeshjes së xhiross së njëzet në Lig...

Shkupi u përforcua me katër të huaj

Shkupi u përforcua me katër të huaj

Shkup, 12 shkurt 2024 (MIA) - Ekipi i dytë i plasuar në kampionatin e futbollit në Maqedoni të...

Norvegjezi Groner e përforcoi sulmin e Shkupit

Norvegjezi Groner e përforcoi sulmin e Shkupit

Shkup, 23 janar 2024 (MIA) - Ekipi i dytë i plasuar në kampionatin e Maqedonisë së Veriut në fu...

Shkupi ka mposhtur Shkendijen, Struga me një kthesë në pikë në Kavadar

Shkupi ka mposhtur Shkendijen, Struga me një kthesë në pikë në Kavadar

Shkup, 3 dhjetor 2023 (MIA) – Në derbi ndeshjen e xhiros së 17-të të Ligës së Parë të Futbollit të M...

Shkupi përsëri lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkupi përsëri lider në Ligën e parë të futbollit në Maqedoninë e Veriut

Shkup, 26 nëntor 2023 (MIA) - Pas fitores së sotme dhe tri pikët e reja, ekipi i Shkupit përsëri ësh...

Shkupi lider i ri në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll

Shkupi lider i ri në Ligën e parë të Maqedonisë në futboll

Shkup, 29 tetor 2023 (MIA) - Ekipi i Shkupit pasdite shënoi fitore kundër Rabotniçkit dhe tani...

Shkupi e mposhti AP Brerën në hapjen e xhiros së 7-të në PMFL

Shkupi e mposhti AP Brerën në hapjen e xhiros së 7-të në PMFL

 Shkup, 16 shtator 2023 (MIA) – Në ndeshjen e parë të xhiros së 7-të të Ligës së Parë të Futbol...

"Shkupi" humb për herë të dytë nga "Levski"

Sofje, 3 gusht 2023 (MIA) - Përfaqësuesja e Maqedonisë në Ligën konferenciale “Shkupi” e përfundoi p...

UEFA e dënoi

UEFA e dënoi "Shkupin" me 42.000 euro, klubi përgjegjësinë ia hodhi një pjese të tifozëve

Shkup, 3 gusht 2023 (MIA) - Përfaqësuesi i Maqedonisë së Veriut në Ligën e Konferencës "Shkupi" njof...

Struga dhe Shkupi do ta presin shortin për xhiron e tretë në Ligën konferenciale

Struga dhe Shkupi do ta presin shortin për xhiron e tretë në Ligën konferenciale

Shkup, 21 korrik 2023 (MIA) - Pas eliminimit të djeshëm të Shkëndijës dhe Makedonia Gjorçe Petr...

Shkupi me një triumf bindës në vizitën në Lituani

Shkupi me një triumf bindës në vizitën në Lituani

Kaunas, 13 korrik 2023 (MIA) - Skuadra e Shkupit shënoi fitore bindëse  me 5:0 sonte  në K...

Shkupi i dëshiroi mirëseardhje trajnerit të ri turk, Xhihad Arsllan

Shkupi i dëshiroi mirëseardhje trajnerit të ri turk, Xhihad Arsllan

Shkup, 23 mars 2023 (MIA) - Futbollistët e Shkupit prej sot do të punojnë nën udhë...

Shkupi më i mirë se Shkëndija në hapjen e pjesës pranverore të sezonit në LPMF

Shkupi më i mirë se Shkëndija në hapjen e pjesës pranverore të sezonit në LPMF

Shkup, 19 shkurt 2023 (MIA) – Ekipi i Shkupit ka mundur 2:0 Shkëndijën në hapjen e pjesës pranverore...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR