• e hënë, 17 qershor 2024
Osmani: Opozitës nuk i ka mjaftuar me sa duket shkuarja në Bruksel, kështu që Brukseli erdhi në Shkup për të thënë se korniza negociuese nuk do të ndryshojë

Osmani: Opozitës nuk i ka mjaftuar me sa duket shkuarja në Bruksel, kështu që Brukseli erdhi në Shkup për të thënë se korniza negociuese nuk do të ndr...

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) - Bashkimi Evropian erdhi sot në Shkup, sepse si duket nuk ka mjaftuar s...

Pa ujë nesër, përdoruesit e rr.

Pa ujë nesër, përdoruesit e rr. "Korpusi i 15-të" në Gazi Babë

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) - NP Ujësjellës dhe Kanalizim njofton se nesër nga ora 07:00 pa ujë do t...

Shkupi me një triumf bindës në vizitën në Lituani

Shkupi me një triumf bindës në vizitën në Lituani

Kaunas, 13 korrik 2023 (MIA) - Skuadra e Shkupit shënoi fitore bindëse  me 5:0 sonte  në K...

Në Berlin çaktivizohet një bombë prej 500 kilogramë nga Lufta e Dytë Botërore, evakuohen 15.000  njerëz

Në Berlin çaktivizohet një bombë prej 500 kilogramë nga Lufta e Dytë Botërore, evakuohen 15.000 njerëz

 Berlin, 13 korrik 2023 (MIA) - Një bombë e rëndë 500 kilogramë nga Lufta e Dytë Botërore, &nbs...

Bajdeni për Prigozhinin: Po të isha në vendin e tij do të bëja kujdes se çfarë ha

Bajdeni për Prigozhinin: Po të isha në vendin e tij do të bëja kujdes se çfarë ha

Helsinki, 13 korrik 2023 (MIA) - Presidenti amerikan Xho Bajden sot deklaroi se themeluesi i kompani...

Rritet frekuenca e automjeteve në VK Tabanoc për hyrje në vend, pritet rreth 30 minuta

Rritet frekuenca e automjeteve në VK Tabanoc për hyrje në vend, pritet rreth 30 minuta

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) - Intensiteti i qarkullimit në akset rrugore jashtë zonave urbane është...

Putin: Hyrja e Ukrainës në NATO do ta rrezikojë sigurinë e Rusisë

Putin: Hyrja e Ukrainës në NATO do ta rrezikojë sigurinë e Rusisë

 Moskë, 13 korrik 2023 (MIA) - Hyrja e Ukrainës në NATO do ta rrezikojë sigurinë e Rusisë, dekl...

Takimi i presidentit Pendarovski me ministrat e punëve të jashtme të formatit Sllavkov

Takimi i presidentit Pendarovski me ministrat e punëve të jashtme të formatit Sllavkov

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) - Presidenti i shtetit Stevo Pendarovski sot priti ministrat e Punëve të...

Mariçiq: Qëllimi është anëtarësimi në BE, por bashkëpunimi rajonal është pikënisja për një të ardhme të përbashkët evropiane

Mariçiq: Qëllimi është anëtarësimi në BE, por bashkëpunimi rajonal është pikënisja për një të ardhme të përbashkët evropiane

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) - Zëvendëskryeministri përgjegjës për Çështje Evropiane, Bojan Mariçiq,...

 Reznikov: Ukraina nga partnerët do të marrë ndihmë ushtarake me vlerë mbi 1,5 miliardë euro

 Reznikov: Ukraina nga partnerët do të marrë ndihmë ushtarake me vlerë mbi 1,5 miliardë euro

Kiev, 13 korrik 2023 (MIA) - Gjatë kohës së Samitit të Aleancës në Vilnus, këtë javë, partnerët...

 Interi dëshiron që ta mbyllë transferin e Onanas deri nesër, Mançester Junajted do të paguaj rreth 55 milionë euro për portierin 

 Interi dëshiron që ta mbyllë transferin e Onanas deri nesër, Mançester Junajted do të paguaj rreth 55 milionë euro për portierin 

Milano, 13 korrik 2023 (MIA) - Marrëveshja për transferin e Andre Onan mund të mbyllet në një t...

Bekteshi: Kemi përparim të rëndësishëm në procesin e dekarbonizimit, e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është transformim i gjelbër dhe rritje e investimeve në burimet e rinovueshme të energjisë

Bekteshi: Kemi përparim të rëndësishëm në procesin e dekarbonizimit, e ardhmja e Ballkanit Perëndimor është transformim i gjelbër dhe rritje e investi...

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) - Edhe krahas krizës energjetike që e kaploi jo vetëm Maqedoninë e Veriu...

Integrimi në BE duhet të jetë çështje e konsensusit nacional, deputetët të mendojnë për të ardhmen evropiane të shtetit,  porositën Shalenberg, Vllahovski dhe Lipavski

Integrimi në BE duhet të jetë çështje e konsensusit nacional, deputetët të mendojnë për të ardhmen evropiane të shtetit, porositën Shalenberg, Vllaho...

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) – Integrimi në BE duhet të jetë çështje e konsensusit nacional dhe...

Mickoski, grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit në takim me ministrat e punëve të Jashtme të Austrisë, Çekisë dhe Sllovakisë

Mickoski, grupi i deputetëve të VMRO-DPMNE-së dhe koalicionit në takim me ministrat e punëve të Jashtme të Austrisë, Çekisë dhe Sllovakisë

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) - Delegacioni i VMRO-DPMNE-së dhe Koalicioni për Rindërtim e Maqedo...

Kovaçevski: Bashkëpunimi ekonomik me Turqinë po forcohet, po krijojmë kushte për një klimë të favorshme biznesi për investitorët e huaj dhe vendor

Kovaçevski: Bashkëpunimi ekonomik me Turqinë po forcohet, po krijojmë kushte për një klimë të favorshme biznesi për investitorët e huaj dhe vendor

Shkup, 13 korrik 2023 (MIA) - Kryetari i Qeverisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Dimitar Kov...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR