• e hënë, 26 shkurt 2024

Sheriban Kllokoci

Last Login: Thursday, 28 September 2023, 09:47 am

Medvedev: Në dobinë tonë është ajo që Kievi nuk dëshiron të negociojë

Medvedev: Në dobinë tonë është ajo që Kievi nuk dëshiron të negociojë

Moskë, 31 korrik 2023 (MIA) - Zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurisë së Rusisë, Dimitrij Medvedeb, potencoi...

Prigozhin

Prigozhin "Vagner" tani për tani nuk rekruton luftëtarë të rinj, por me siguri do ta bëjë në të ardh...

Shën Petërsburg, 31 korrik 2023 (MIA) - Evgenij Prigozhin, shefi i grupit mercenar "Vagner", në mesazhin më të...

Promovimi i pullës postare me figurën e aktorit Luran Ahmeti

Promovimi i pullës postare me figurën e aktorit Luran Ahmeti

Shkup, 31 korrik 2023 (MIA) - Posta e Maqedonisë së Veriut, në kujtim të jetës dhe veprës së artistit Luran Ah...

Ten Hag: Arabia Saudite dhe MLS nuk mund të jenë konkurrente të Ligës Premier

Ten Hag: Arabia Saudite dhe MLS nuk mund të jenë konkurrente të Ligës Premier

Londër, 31 gusht 2023 (MIA) - Trajneri i Mançester Junajted, Erik ten Hag i zbuloi mendimet për kampionatin e...

Gjendja e rrugëve

Gjendja e rrugëve

31 korrik 2023  Prej 1 korrik e deri më 31 gusht në rrugët shtetërore në vend vendoset regjim ver...

Zelenski: E diela ishte ditë e fuqishme e frontit, veçanërisht në Bahmut

Zelenski: E diela ishte ditë e fuqishme e frontit, veçanërisht në Bahmut

Kiev, 31 korrik 2023 (MIA) - Një funksionar i lartë ukrainas deklaroi se të dielën janë udhëhequr luftime të a...

Arlind Farizi ky emër i pendës dhe i edukimit të gjeneratave të reja

Arlind Farizi ky emër i pendës dhe i edukimit të gjeneratave të reja

Shkup, 31 korrik 2023 (MIA) - Gjuhëtari, shkrimtari dhe poeti Arlind Farizi, ithtar i pendës së ditëve të sotm...

Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli

Mot me vranësira të ndryshueshme me periudha dielli

Shkup, 31 korrik 2023 (MIA) - Moti sot do të jetë me vranësira të ndryshueshme dh...

Në ditën e sotme

Në ditën e sotme

31 korrik 2023 (MIA) 1498. - Kristofor Kolombo në udhëtimin e tij të tretë drejt Botë...

Kalendari astronomik

Kalendari astronomik

Shkup, 31 korrik 2023 (MIA) - Sot është e hënë 31 korrik viti 2023, dita e 212-të e vitit. Deri në fund të vit...

Zelenski e nënshkroi ligjin me të cilin Krishtlindja në Ukrainë do të festohet më 25 dhjetor

Zelenski e nënshkroi ligjin me të cilin Krishtlindja në Ukrainë do të festohet më 25 dhjetor

Kiev, 28 korrik 2023 (MIA) – Presidenti i Ukrainës, Volodimir Zelenski sot e nënshkroi ligjin për ndryshimin e...

Fidan: Turqia dhe Hungaria janë në koordinim të ngushtë për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Fidan: Turqia dhe Hungaria janë në koordinim të ngushtë për anëtarësimin e Suedisë në NATO

Ankara, 28 korrik 2023 (MIA) - Turqia dhe Hungaria janë në koordinim të ngushtë lidhur me ratifikimin e anëtar...

Image