• e enjte, 20 qershor 2024
ZGJEDHJET2024/BDI: Vazhdon grumbullimi masiv i nënshkrimeve në përkrahje të kandidaturës së Bujar Osmanit për President të vendit

ZGJEDHJET2024/BDI: Vazhdon grumbullimi masiv i nënshkrimeve në përkrahje të kandidaturës së Bujar Osmanit për President të vendit

Shkup, 24 shkurt Bashkimi Demokratik për Integrim njofton opinionin se po vazhdon grumbullim...

ZGJEDHJET2024/KSHZ me pasqyrën e parë për nënshkrimet e grumbulluara për kandidatët për president, ditën e parë më së shumti nënshkrime mblodhi Osmani

ZGJEDHJET2024/KSHZ me pasqyrën e parë për nënshkrimet e grumbulluara për kandidatët për president, ditën e parë më së shumti nënshkrime mblodhi Osmani

Shkup, 24 shkurt 2024 (MIA) - Komisioni shtetëror zgjedhor kumtoi sot se prej nesër, 25 shkurt...

Osmani: OSBE të vazhdojë të ekspozojë Rusinë dhe të dënojë agresionin e saj të paligjshëm dhe të pajustifikuar

Osmani: OSBE të vazhdojë të ekspozojë Rusinë dhe të dënojë agresionin e saj të paligjshëm dhe të pajustifikuar

Shkup, 24 shkurt 2024 (MIA) - Lufta në Ukrainë duhet të ndalojë, ajo e minon rendin ndërkombëtar të...

Kirbi: SHBA-ja është kundër zvogëlimit të Gazës dhe zhvendosjes së dhunshme

Kirbi: SHBA-ja është kundër zvogëlimit të Gazës dhe zhvendosjes së dhunshme

Uasshington, 24 shkurt 2024 (MIA) - Zëdhënësi i Këshillit për siguri të SHBA-së, Xhon Kirbi, so...

Mediumet izraelite: Delegacioni po kthehet nga Parisi me optimizëm të matur

Mediumet izraelite: Delegacioni po kthehet nga Parisi me optimizëm të matur

Jerusalem, 24 shkurt 2024 (MIA) - Delegacioni izraelit po kthehet nga bisedimet në Paris për ar...

Trupi i Navallnit iu dorëzua nënës së tij

Trupi i Navallnit iu dorëzua nënës së tij

Moskë, 24 shkurt 2024 (MIA) - Trupi i opozitarit rus, Aleksej Navallni i është kthyer nënës së...

Nga një pikë për Strugën dhe Shkendijën në derbin e xhiros së njëzet të LPFM

Nga një pikë për Strugën dhe Shkendijën në derbin e xhiros së njëzet të LPFM

Strugë, 24 shkurt 2024 (MIA) - Baraz 2:2 përfundoi derbi i ndeshjes së xhiross së njëzet në Lig...

Hamasi e paralajmëroi Izraelin të mos ua ndalojë myslimanëve ta vizitojnë Al Aksën gjatë Ramazanit

Hamasi e paralajmëroi Izraelin të mos ua ndalojë myslimanëve ta vizitojnë Al Aksën gjatë Ramazanit

Gazë, 24 shkurt 2024 (MIA) - Hamasi palestinez sot e paralajmëroi Izraelin se do të pasojë "shp...

ZGJEDHJET2024/Petruhevsski për idenë e BDI-së për president të shtetit thotë se VMRO-DPMNE nuk bisedon dhe nuk negocion nën shantazhe

ZGJEDHJET2024/Petruhevsski për idenë e BDI-së për president të shtetit thotë se VMRO-DPMNE nuk bisedon dhe nuk negocion nën shantazhe

Shkup, 24 shkurt 2024 (MIA) - Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Brane Petrushevski sot në konferencë pë...

Mitreski - Stefançuk: Maqedonia e Veriut dhe Ukraina sa më parë të bëhen anëtare të BE-së, ndërsa parlamentet t'i zbatojnë ndryshimet e domosdoshme ligjore për atë

Mitreski - Stefançuk: Maqedonia e Veriut dhe Ukraina sa më parë të bëhen anëtare të BE-së, ndërsa parlamentet t'i zbatojnë ndryshimet e domosdoshme li...

Shkup, 24 shkurt 2024 (MIA) - Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, Jovan...

Ademi: BDI është mirënjohëse për jehonën masive të qytetarëve në mbështetje të kandidaturës së Osmani për president

Ademi: BDI është mirënjohëse për jehonën masive të qytetarëve në mbështetje të kandidaturës së Osmani për president

Shkup, 24 shkurt 2024  Bashkimi Demokratik për Integrim është mirënjohës për jehonën ma...

Vjosa Osmani: Kosova është me Ukrainën, e dimë se sa është i lartë çmimi për lirinë

Vjosa Osmani: Kosova është me Ukrainën, e dimë se sa është i lartë çmimi për lirinë

Prishtinë, 24 shkurt 2024 (MIA) - Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, sot deklaroi se populli...

VLEN: Qëndrimet e LSDM-së dhe VMRO-së janë rikthim në vitin 1990

VLEN: Qëndrimet e LSDM-së dhe VMRO-së janë rikthim në vitin 1990

Shkup, 24 shkurt 2024  Iniciativa për zgjedhjen e Kryetarit të RMV-së në Kuvend nuk ësh...

BDI shpreh shqetësim për financimin e narrativave ruse në vendin tonë dhe Ballkanin Perëndimor

BDI shpreh shqetësim për financimin e narrativave ruse në vendin tonë dhe Ballkanin Perëndimor

Shkup, 24 shkurt 2024 Bashkimi Demokratik për Integrim shpreh shqetësim të thellë pas raport...

Blerim Sejdiu nga BESA: Tekniku nënçmoj nëpunësit, kapadahi në Parlament, kapadahi në qeveri e kapadahi në polici!

Blerim Sejdiu nga BESA: Tekniku nënçmoj nëpunësit, kapadahi në Parlament, kapadahi në qeveri e kapadahi në polici!

Shkup, 24 shkurt 2024 Kryeministri Teknik, ashtu siç edhe e ka emrin, dje teknikisht u paraq...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR