• e premte, 24 maj 2024

Shtajnmaer arriti për vizitë dyditore në Izrael

Shtajnmaer arriti për vizitë dyditore në Izrael

Berlin, 26 nëntor 2023 (MIA) - Presidenti gjerman Frank-Valter Shtajnmaer arriti pasdite në Tel Aviv për vizitë dyditore në Izrael, me ftesë të kolegut të tij izraelit, Isak Hercog. Me Shtajnmaerin udhëton edhe kryetari i Bundestagut, Berbel Bas.

Udhëtimi konsiderohet si shenjë e posaçme të solidarizimit me Izraelin.

Për sot nuk janë planifikuar biseda politike mes dy presidentëve.

Presidenti gjerman do t'i vizitojë edhe Omanin dhe Katarin. bsh/

QËNDRONI TË LIDHUR