• e diel, 26 maj 2024

Armata izraelite kumtoi se 14 pengj izraelitë dhe tre të huaj i janë dorëzuar Kryqit të Kuq në Gazë

Armata izraelite kumtoi se 14 pengj izraelitë dhe tre të huaj i janë dorëzuar Kryqit të Kuq në Gazë

Tel Aviv, 26 nëntor 2023 (MIA) - Katërmbëdhjetë pengj izraelitë dhe tre shtatas të huaj i janë dorëzuar sot Kryqit të Kuq në Rripin e Gazës, kumtoi armata izraelite.

"Në bazë të informatave të marra nga Kryqi i Kuq, 14 pengj izraelitë dhe tre pengj të huaj i janë dorëzuar Kryqit të Kuq", thuhet në kumtesë.

Sipas marrëveshjes, edhe Izraeli sot duhet të lirojë palestinezë nga burgjet. bsh/

QËNDRONI TË LIDHUR