• e hënë, 15 korrik 2024
Medvedev: Biseda e përgjuar tregon se Gjermania po përgatitet për luftë me Rusinë

Medvedev: Biseda e përgjuar tregon se Gjermania po përgatitet për luftë me Rusinë

 Moskë, 3 mars 2024 (MIA) - Zëvendëskryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, Dmitri Medvede...

Mariçiq: Presim që të konfirmohet mandati i dytë i presidentit Pendarovski

Mariçiq: Presim që të konfirmohet mandati i dytë i presidentit Pendarovski

 Shkup, 3 mars 2024 (MIA)  - Zëvendëskryeministri i parë për Çështje Evropiane Bojan Mariç...

Zviceranët në referendum e votuan  vendosjen pensionit të 13-të

Zviceranët në referendum e votuan vendosjen pensionit të 13-të

 Bernë, 3 mars 2024 (MIA)  - Zviceranët sot  në referendum u prononcuan për vendosjen...

LPFM: Shkëndija e mposhti Vardarin, për një pikë për Shkupi dhe Strugën

LPFM: Shkëndija e mposhti Vardarin, për një pikë për Shkupi dhe Strugën

 Shkup, 3 mars 2024 (MIA)  -  Shkëndija e Tetovës  ka mposhtur pasdite Vardarin...

Mickoski: Pres fitore bindëse të Siljanovska Davkovën në raundin e parë me një avantazh prej më shumë se 100.000 vota

Mickoski: Pres fitore bindëse të Siljanovska Davkovën në raundin e parë me një avantazh prej më shumë se 100.000 vota

 Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Pres fitore bindëse në raundin e parë me më shumë se 100.000 vota e...

Për dy muaj nga liberalizimi i vizave, 116 mijë kosovarë kanë aplikuar për pasaportë

Për dy muaj nga liberalizimi i vizave, 116 mijë kosovarë kanë aplikuar për pasaportë

Prishtinë, 3 mars 2024 (MIA) - Drejtori ekzekutiv i Agjencisë së Regjistrimit Civil të Kosovës (ARC)...

Papa kërkon që banorët e Gazës të kenë akses të sigurt në ndihma humanitare

Papa kërkon që banorët e Gazës të kenë akses të sigurt në ndihma humanitare

Vatikan, 3 mars 2024 (MIA) - Papa Françesku sot bëri thirrje që popullatës së Rripit të Gazës t'i ga...

Pesëmbëdhjetë fëmijë kanë vdekur nga mosushqyerja dhe dehidratimi në një spital në Gazë

Pesëmbëdhjetë fëmijë kanë vdekur nga mosushqyerja dhe dehidratimi në një spital në Gazë

 Gazë, 3 mars 2024 (MIA)  - Në spitalin Kamal Advan, në veri të Rripit të Gazës, të paktën...

MIA Flesh

MIA Flesh

15:00/ 3 mars/ 2024 Shkup - LSDM-ja sot do të mbajë Kongres në të cilin duhet të zyrtarizohe...

Mickoski: Deri në orën 12 janë mbledhur mbi 15.000 nënshkrime për kandidaturën presidenciale të Siljanovska Davkovës

Mickoski: Deri në orën 12 janë mbledhur mbi 15.000 nënshkrime për kandidaturën presidenciale të Siljanovska Davkovës

 Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Deri në orën 12:00 janë mbledhur mbi 15.000 nënshkrime në mbështetj...

Procedurë hetimore kundër dhjetë personave  pas aksionit të djeshëm

Procedurë hetimore kundër dhjetë personave pas aksionit të djeshëm "Çibuk", është caktuar masë paraburgimi për tetë të dyshuar

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Prokurori Publik nga Prokuroria Themelore Pu...

Sindikata e Pavarur e Policisë kërkon harmonizim të pagave me rritjen e re të pagës minimale

Sindikata e Pavarur e Policisë kërkon harmonizim të pagave me rritjen e re të pagës minimale

 Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Dega e Sindikatës së Pavarur të Policisë (SPP) nga Qeveria   &...

Në një sulm në tre fshatra në Burkina Faso vriten 170 persona

Në një sulm në tre fshatra në Burkina Faso vriten 170 persona

 Ugadugu, 3 mars 2024 (MIA) - Sulmues të panjohur para një jave  kanë vrarë rreth 170 pers...

Arrestohen dy kriminelë nga Haraçina të kërkuar me urdhërarrest

Arrestohen dy kriminelë nga Haraçina të kërkuar me urdhërarrest

Shkup, 3 mars 2024 (MIA) - Nëpunës policorë nga Ekipi Operativ për Ndjekje në SPB Shkup në bashkëpun...

Armata izraelite ka hedhur poshtë përgjegjësinë për vrasjen e civilëve, duke pretenduar se ata humbën jetën në rrëmujë

Armata izraelite ka hedhur poshtë përgjegjësinë për vrasjen e civilëve, duke pretenduar se ata humbën jetën në rrëmujë

 Tel Aviv, 3 mars 2024 (MIA) - Armata  izraelite ka përfunduar  hetimi preliminar për...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR