• e hënë, 26 shkurt 2024
Fon der Lajen: Evropa qëndron pas Izraelit

Fon der Lajen: Evropa qëndron pas Izraelit

Tel Aviv, 13 tetor 2023 (MIA) - Kryetarja e Komisioni Evropian, Ursula fon der Lajen sot i tha kryem...

Irani dhe Libani bënë thirrje për takim urgjent të vendeve Islamike 

Irani dhe Libani bënë thirrje për takim urgjent të vendeve Islamike 

 Bejrut, 13 tetor 2023 (MIA) - Krimet e luftës të regjimit izraelit kundër pop...

Kiev: Rusia shkatërroi 300 mijë tonë drithë pasi u tërhoq nga marrëveshja

Kiev: Rusia shkatërroi 300 mijë tonë drithë pasi u tërhoq nga marrëveshja

Kiev, 13 tetor 2023 (MIA) - Rusia goditi gjashtë anije civile, 150 objekte porti dhe gruri dhe shkat...

KB-ja ka shprehur shqetësim për civilët në Rripin e Gazës

KB-ja ka shprehur shqetësim për civilët në Rripin e Gazës

Gjenevë, 13 tetor 2023 (MIA) - Kombet e Bashkuara shprehin shqetësim të thellë për të gjithë civilët...

Pamer: Nuk mund t'i shtyni ndryshimet kushtetuese si justifikim se duhet t'i zbatoni  reformat e tjera

Pamer: Nuk mund t'i shtyni ndryshimet kushtetuese si justifikim se duhet t'i zbatoni reformat e tjera

 Shkup, 13 tetor 2023 (MIA) - Austria dhe grupi i miqve të Ballkanit Perëndimo...

Në sulmin izraelit në Libanin jugor humbi jetën një kameraman, disa gazetarë janë plagosur

Në sulmin izraelit në Libanin jugor humbi jetën një kameraman, disa gazetarë janë plagosur

 Bejrut, 13 tetor 2023 (MIA) - Një sulm izraelit me artileri  në Libanin jugor ka goditur...

UT nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Asociacionin Ndërkombëtar të Studentëve dhe të Rinjve për Paqe në Ballkan

UT nënshkroi memorandum bashkëpunimi me Asociacionin Ndërkombëtar të Studentëve dhe të Rinjve për Paqe në Ballkan

Tetovë, 13 tetor 2023 (MIA) - Universiteti i Tetovës dhe Asociacioni Ndërkombëtar i studentëve dhe t...

Prokuroria ka ngritur procedurë kundër shoferit që goditi një fëmijë në rrugën e “Plastikave”

Prokuroria ka ngritur procedurë kundër shoferit që goditi një fëmijë në rrugën e “Plastikave”

 Shkup, 13 tetor 2023 (MIA) - Prokuroria Themelore Publike Shkup ngriti proced...

Është e mundur që ekspertiza për “Onkologjinë” të bëhet në ndonjë nga vendet fqinje, thotë Joveski

Është e mundur që ekspertiza për “Onkologjinë” të bëhet në ndonjë nga vendet fqinje, thotë Joveski

 Shkup, 13 tetor 2023 (MIA) - Prokurori publik Lubomir Joveski sonte bëri të ditur se është e m...

MBPEU: Afati i aplikimit për thirrjen e parë publike nga programi i ri IPARD 3 për masat 1 dhe 7 është shtyrë deri më 30 tetor

MBPEU: Afati i aplikimit për thirrjen e parë publike nga programi i ri IPARD 3 për masat 1 dhe 7 është shtyrë deri më 30 tetor

Shkup, 13 tetor 2023 (MIA) - Ministria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Ekonomisë së Ujërave informon se...

IDF: Forcat tokësore kanë kryer bastisje në Gaza në 24 orët e fundit

IDF: Forcat tokësore kanë kryer bastisje në Gaza në 24 orët e fundit

Tel Aviv, 13 tetor 2023 (MIA) - Ushtria izraelite për herë të parë njoftoi se forcat tokësore operoj...

Bytyqi - Ageler: Është e domosdoshme që shteti të ruajë drejtimin strategjik evropian

Bytyqi - Ageler: Është e domosdoshme që shteti të ruajë drejtimin strategjik evropian

Shkup, 13 tetor 2023 (MIA) - Zëvendëskryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, përg...

Helikopteri i MPB-së ka hedhur mbi dhjetë tonë ujë në zjarrin në Komunën e Makedonski Brodit

Helikopteri i MPB-së ka hedhur mbi dhjetë tonë ujë në zjarrin në Komunën e Makedonski Brodit

Shkup, 13 tetor 2023 (MIA) - Departamenti i Njësive të Aviacionit të MPB-së sot pas kërkesës së...

Milevski dhe Bardhi para duelit me Ukrainën: Vetëm fitorja është opsion

Milevski dhe Bardhi para duelit me Ukrainën: Vetëm fitorja është opsion

Pragë, 13 tetor 2023 (MIA) - Trajneri Blagoja Milevski dhe kapiteni Enis Bardhi sonte në konferencën...

Shpërthim në një xhami në veri të Afganistanit, shtatë besimtarë humbën jetën 

Shpërthim në një xhami në veri të Afganistanit, shtatë besimtarë humbën jetën 

 Kabul, 13 tetor 2023 (MIA) - Së paku shtatë besimtarë humbën jetën sot, ndërsa 15 janë plagosu...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR